on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kyselé mléko z jednoho prsu - dítě ho odmítá

Dobrý den
Na levém prsu mám pravděpodobně kvasinkovou infekci. Teď se to trochu zlepšilo, léčím genciánkou a teď i krémem na plísně, tak jsem místo odstříkávání, které bylo skoro nemožné kvůli bolesti, zkusila přiložit roční dceru. Ale ta jen jak se přiblížila, natož ochutnala mléko, udělala kyselý obličej a přisála se na druhé. Ochutnala jsem mléko a je nakyslé. Zkouším ho zase odstříkávat, jde to těžce, je ho málo a mléko je stále kyselé.
Čím to může být? Třeba tím, že se tři dny málo odstříkalo a mléko se "zkazilo"? Jde se toho zbavit? Mám kojení ročního dítěte z jednoho prsu ukončit a nekojit už vůbec? Od té doby, co má horní zuby už to není úplně příjemné.

Autor
Katka
Nezařazeno
12. 11. 2011 22:02:24
ID otázky: 27881

Odpověd:

Katko, dobrý den, ano, může to být z toho, že se laktace nestimulovala. Když se mléko z prsu neodstříkává delší dobu nebo z něj dítě nepije, tak má potom tuhle chuť (stejná je i při retenci nebo zánětu). Zkuste pravidelně odstříkávat (třeba 4x denně) a mělo by mléko zase začít chutnat sladce. Jinak se mi nezdá, že by šlo o kvasinkovou infekci, tak by byla na OBOU prsou. Možnost zrušit kojení z jednoho prsu a kojit jen z jednoho je také možnost, u ročního dítěte to není problém, ale mi to škoda to takhle zabalit. Laktace se dá obnovit snadno, kojíte dlouhodobě, takže není tak snadné ji zcela zastavit.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
13. 11. 2011 13:25:21

Kvasinky na prsou

Dobry den
Na pravem prsu a pod obou prsech mam cervenou vyrazku kvasinky ktere svědí na tom pravem prsu je to az k bradavce moje mala dcera ma 4,5 mesice a porad kojim mazala jsem bemantenem nepomaha ted mazu Pevarylem ktery je na kvasinky ale nepomaha muzu ji vubec kojit??mam strach aby neco nedostala do pusinky děkuji za odpověď Guzoňová

Autor
Ewa
Nezařazeno
12. 09. 2012 21:32:19
ID otázky: 28686

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit