ostatní polohy

Z boku nad dítětem

Tato poloha je velmi vhodná pro děti, které odmítají kojení, u kojení špatně spolupracují, často se odtrhávájí, jsou nesoustředěné, roztěkané nebo neklidné, nechtějí pít dostatečně dlouhou dobu. Je možné ji také použít u dětí, které nemají zcela optimální techniku kojení, u dětí, které mají potíže s přisátím. Je vhodnější spíše pro starší děti, protože není pro matku delší dobu pohodlná (pokud se loket podloží měkkým polštářem, tak je to lepší). Hlavní výhoda této polohy je, že lze dítě dobře zafixovat (svým tělem matka může zamezit pohybům ručiček dítěte), obě ruce jsou volné k fixaci hlavičky a zaujmutí dítěte - hračkou, ukazováním ruky. Dítě také zaujme např. řetízek na krku matky, grimasy obličeje, mluvení, zpívání. Děti se soustředí na to, co máma dělá a mnohem lépe pijí, aniž o tom ví. :-)

z boku nad dítětem z boku nad dítětem

Vkleče nad dítětem

Lze ji využít u starších dětí, kde kojení již netrvá dlouho (poloha není dlouhodobě pro matku pohodlná), je vhodná při bojkotu kojení ze strany dítěte, kdy je tato poloha dokáže ke kojení opět zaujmout. Lze ji využít i u kojení starších dvojčátek.

vkleče nad dítětem

Vestoje

Poloha použitelná pouze vyjimečně, jednorázově např. někde, kde není možné si sednout

poloha vestoje

V podřepu

Také spíše vyjimečně použitelná poloha, není příliš stabilní ani pohodlná pro matku, ale jednorázově ji lze někde venku, v lese využít.

poloha v podřepu

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit