on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Zavadeni prikrmu - stehovani do zahranici

Dobry den, syn se narodil ve 38tt s vahou 2440g, nyni ve 3 mesicich ma 4900g, plne kojim a syn jí rad a bez problemu, pres den kazde 2-3h, v noci se budi na jidlo v 1, ve 4 a v 6. Muj prvni dotaz smeruje k nocnimu buzeni, ukladam maleho kolem 20h, pred spanim koupu, delame masaze, povidame si, dlouho kojim, opravdu se budi hlady, davam si ho i k sobe do postele, aby se necitil sam, ale i tak se budi v uvedenych intervalech. Pres den spinka take dost, po cca 3h zacne zivat a usne na 2-3h. Jak ho “naucit” spat celou noc? Druhy dotaz: v ukoncenych 6 mesicich jedeme s manzelem do Jizni Ameriky, kde jsem drive zila a kde budeme do konce roku. Pani doktorka radi zacit s prikrmy v 5.mesici, ja bych radeji az po 6., ale zrovna do toho bude ta cesta, tak nechci, aby na nej bylo moc zmen na jednou. Myslite, ze je vhodne odlozit zacatek prikrmu az po 7.mesici? Zaroven v Jizni Americe jsou samozrejme jine potraviny, tedy exoticke ovoce (papaya, mango atp.) a i jine druhy zeleniny, mohu je davat jako se davaji mistnim detem nebo se mam ridit podle nasich deti? Jen pro uplnost dodam, ze manzel je prave z Jizni Ameriky. Dekuji, Vase stranky jsou moc fajn.

Autor
HC
Příkrmy - kdy a jak začít
02. 05. 2017 11:12:43
ID otázky: 33520

Odpověd:

Hezký večer přeji, syn má krásný režim, určitě na něm nic neměňte! Po tak malém dítěti nemůžete oprávněně vyžadovat noční spánek. Dítě se v noci budí dlouho, i roky (moji kluci třeba 5 let a to se už dávno nekojili). Vy kojíte v noci jen 2x (to ranní kojení se už mezi noční nepočítá) a to je naprostý sen mnoha žen! Přes den spí taky parádně, to máte snové dítě, opravdu. :-) Prospívá pěkně, takže fakt není co řešit. Noční kojení je důležité jednak pro dostatečnou tvorbu mléka a prospívání, jednak děti se prostě potřebuji ujišťovat, že nejsou samy, že je prostě neodnese nějaká šelma. Takže nic neměnit, spíše očekávajte, že se ta frekvence buzení bude zvyšovat, zatím je to úplně paráda, za odměnu!

S příkrmy bych rozhodně počkala. Pokud bude syn prospívat nadále dobře, tak bych počkala až po tom stěhování. Jen v případě nutnosti bych zavedla třeba 1 příkrm. Ale myslím, že to nebude nutné.  V kojení máte obří rezervy, kdyby syn prospíval hůře, můžete kojit mnohem častěji. Určitě vždy nabízejte obě prsa při jednom kojení.

A s příkrmy začněte s takovými, jakými jsou zvyklí v dané zemi. Jednak je synkův organismus na to geneticky stavěn a jednak by byl nesmysl dávat jídlo jinak než v zemi, ve které budete nějakou dobu žít (jestli jsem to dobře pochopila). JIstě to bude zdravější než kolikrát naše uměle vypěstované ovoce. :-). Před návratem do ČR vyzkoušejte i nějaké místní potraviny nebo místní styl vaření, ale vždy je to prostě individuální rodinnou záležitostí. Záleží, jakým způsobem budete vařit, kterou kuchyni. Prostě na to jděte s citem, na tom se nedá nic zkazit. :-)

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
02. 05. 2017 22:33:27

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit