on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

dělám vše správně?

Dobrý den. Vaše poradna mi přijde úžasná a potřebovala bych konzultovat zda vše u nás probíhá tak jak má. Mám 10-ti týdenní holčičku pv 2900, z porodnice 2700 g...nyní má 4300 g. Takze prospívá dobře. V současné době kojim přes kloboucky, malá uz se snaží stát i bez nich ale je u jídla neklidná a plactiva což jinak u jídla není. Bohužel mě trápí délka kojení ( někdy se blížíme i hodině, kojim z obou prsou ačkoliv mě od toho spousta lidí odrazuje). Přes den kojim cca po dvou hodinách, pokud malá spinka tak se pauzy pohybují od 3 do 5 hodin (dlouhá pauza je většinou první po uspání vecer-ale to někdy uspavam i dvě hodiny na prsu protože malá nechce dudlik a zatím ji jinak nejde usnou, někdy funguje bílý šum). Největší problém nám však dělá kakani ( často musím pomocí rourkou, i kdyz po vysazení všech kapek se to lehce zlepsuje). Prosím o vás názor na naší situaci a zda bych mohla něco vylepšit aby kojeni fungovalo co nejlépe. Děkuji moc

Autor
Marketa
ID otázky: 33498

Odpověd:

Dobrý večer přeji, vždy je co zlepšovat. :-) Určitě doporučuji kontaktovat osobně některou šikovnou poradkyni - zkuste si vybrat některou proškolenou organizací Mamila - www.mamila.sk - najdete tam jejich seznam i v ČR. Protože určitě je více než vhodné, aby se zkontrolovala technika kojení. Ta v pořádku není podle toho co píšete. Dcerka by měla schopna kojit se i bez kloboučku, určitě je potřeba zapracovat na efektivitě sání, abyste mohly kojení o něco zkrátit a hlavně, abyste poznala, kdy je kojení efektivní a kdy už ne. Kojit z obou prsou určitě ano, prostřídat je i několikrát v průběhu kojení, aktivovat dítě, aby se co nejvíce napilo a pak klidně může u prsu i usnout. :-) Ale dvouhodinové kojení není úplně to pravé ořechové. Dcerka prostě potřebuje pomoci a Vy zase potřebujete pomoci s tím, jak jí máte pomoci. Pomoci získat co nejvíce mléka přímo z prsou. A to je potřeba ukázat osobně, s tímto se nedá na dálku poradit, obzvlášť, když tam už budou nějaké špatné návyky ze sání s kloboučkem. Ale nebojte se, to půjde. Upraví se technika, bude střídat různé polohy, budete dcerce pomáhat získat více mléka pomocí metody stlačování prsou (podívejte se stránky Mamily na videa a fotky správné techniky, i to stlačování je tam vidět).

Uspávání na prsu se vůbec nebraťte, je to naprosto přirozená potřeba dítěte a proč hledat jiné způsoby, když nás Příroda vybavila tak úžasným nástrojem? Velmi časté kojení by mělo být prevencí proti zácpě, MM má přirozené laxativní účinky a kakání by mělo jít dětem snadno. Doporučuji vyzkoušet bezplenkovou komunikační metodu, respektive tu techniku úchopu dítěte nad kyblík/umyvadlo/WC, je to podobná poloha, kterou používáme my dospělí, u dětí je to takové klubíčko. Je to účinný způsob, jak dítěti pomoci se vykakat (pokud je na to připraveno). Rourka není na dlouhodobé používání vhodným nástrojem, může být i návyková.

Přeji mnoho radosti s Vaší dcerkou!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
11. 04. 2017 00:45:29

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit