on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Batole tloustne z kojení

Dobrý den, trápí mě stále rostoucí váha mé 2,5leté dcery. Dceru je závislá na kojení,přijde si cucnout x krát denně,u kojení usíná,v noci se 2xvzbudí nakojí se. Nic z toho by mi vůbec nevadilo,kojím ráda a klidně bych až do samoodstavu i když v případě dcery by byl konec asi dost vzdálený vzhledem k tomu jak kojení miluje... Ale,problém je v tom,že zřejmě kojím extra tučné mléko,protože dcera stále tloustne a já vím,že z jídla to není. Ona totiž není vůbec žádný velký jedlík,naopak je velice vybíravá a porce jí malé,potraviny se snažím jí dávat zdravé,sladkosti minimálně. Dokonce jsme jeden měsíc zapisovali co jí, konzultovali s doktorkou a kalorická hodnota byla nižší než sní standartně dítě jejího věku. Dcera měří 88cm,váží 16kg. (při narození měla 48cm,3530g, v půl roce 62cm,7850g,v roce71cm,9500g,v 1,5roce 78cm,12kg,ve 2letech 83cm a 14kg) Prostě stále přibírá,snažíme se aby měla pohyb,venku jsme 2xdeně,já se taky nijak necpu tučným jídlem,jen tu čokoládu si neodpustím,ale tlustá nejsem vůbec sotva 50kg na 160cm. Poraďte mi prosím co může být špatně,jestli můžu svým jídelníčkem nějak ovlivnit složení mm,asi málo piju,což nevím jestli může mít vliv,případně jestli mám dceru odstavit i když to tedy netuším jak,,ani omezovat četnost kojení se mi nedaří... Jinak je dcera zdravá,ještě nebyla nikdy nemocná,ani rýmu,je šikovná,jen moc kulatá. Předem děkuji za odpověď.

Autor
Izz
Dítě příbírá hodně
17. 03. 2017 15:00:46
ID otázky: 33473

Odpověd:

Krásný den přeji, já myslím, že jste si odpověděla sama tou poslední větou - dcerka je zdravá, nikdy nebyla nemocná, je šikovná, jen moc kulatá. Vůbec bych to neřešila. Vy víte, že ji nepřecpáváte a pokud takto přibírá hlavně z MM, tak to vůbec neřešte. Prostě to časem ustane. Jsou děti, které mají takovou váhu v roce, měla jsem v péči dítě, které mělo 16 kg v půl roce. A všechny děti z toho nakonec vyrostou, pokud mají jinak jídelníček v pořádku. Jak sama vidíte, dcerka je naprosto v pořádku, spokojené, dobře se vyvíjející dítě, kojení Vám oběma vyhovuje, není vůbec co řešit. Jestli někdy sledujete dokumenty o Africe, tak tam skoro všechna kojená batolata jsou řádní cvaldové. A pak jak rostou tak ty větší děti jsou štíhlé či hubené. Nechte dcerku užívat výhod MM (které jí zjevně více než svědčí, nikdy dokonce ani nemocná nebyla!). A užívejte si těchto nádherných chvilek. Je možné, že odstav je daleko, ale dcerka třeba začne chodit do školky, budete více a více venku a v kolektivu. A samozřejmě, že Vy můžete stanovit nějaká pravidla, kdy kojení budete nabízet a kdy ne, to už je na Vás, abyste si to obě udělaly příjemné. :-)

Vaše strava složení MM ovlivňuje, ale jen do určité míry. Množství tekutin určitě můžete zvýšit, ale občasná čokoláda opravdu nezvyšuje trvale tučnost mléka. Každá žena produkuje MM přesně pro potřeby svého dítěte. No a Vaše dcerka prostě potřebuje asi právě takové mléko, aby se dobře vyvíjela a byla zdravá. Neřešte to, určitě se nebude kojit do 15 let. Užívejte si to. Krásný víkend přeji!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
18. 03. 2017 13:10:30

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit