on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Malo mleka poranu

Dobry den Jirinko. Mam 8 mesicniho syna, ktereho od narozeni bez problemu kojim. Kolem 6. mesice jsem zavedla prikrmy. Jde mi o to, ze syn se casto koji v noci. Spat jde po 18 hod,to se nakoji a pak cca co 2 hodiny az do finalniho probuzeni, tj. cca v 6 hod. Tim jak ji celou noc, tak rano uz jsou prsa uplne prazdna a on vlastne ji az kolem 10 hodin ovoce. Ja mu tedy prso dam i kolem 8 rano, nez jde zase spat, ale moc z toho nedostane. Jeste k jidelnicku - v 10 tedy ovoce, ve 12 obed (vse ji krasne a hodne), pak jde kolem 13 spat a kolem 15.30 kojeni. Od vcera jsem akorat zavedla jeste kolem pate vecer kasi. Jde mi o to rano, asi vylozene netrpi hlady, ale nerada bych ho navykla na to, ze se nesnida. Tak nevim, dat mu rano nejake jidlo? Nebo to tak proste nechat? Asi kdyby nejedl celou noc, tak to rano bude super, ale nevypada to, ze by si to v noci chtel nejak odpustit :) Dekuji moc za odpoved.

Autor
Petra
ID otázky: 33464

Odpověd:

Dobrý večer přeji, nepíšete, jak syn prospívá, což je pro mne dost důležitý údaj. :-) Předpokládám, že tedy dobře. Režim kojení, spánku a krmení se bude ještě mockrát vyvíjet, takže to vůbec neřešte. Nabízejte kojení často i přes den, před i po příkrmech, mezi nimi. Protože příkrmů dáváte více než dost, obzvlášť, jestli je syn dobrý jedlík, tak to může významným způsobem snižovat laktaci (jeho zájem o kojení je při dostatku jiného jídla logicky nižší). S příkrmy bych nespěchala, klidně s tou kaší ještě počkejte. NO a noční kojení je v tomto věku naprostá klasika. Nejde ani tak o kojení, ale jak dítě začíná poznávat intenzivněji svět, tak o to více se potřebuje ujišťovat, že je vše v pořádku a máma nablízku. Syn bude ještě dlouho vyžadovat uspávání co cca 2 hodiny. Dospělí se taky budíme takto často, ale my už si poradíme sami. Kdežto malé děti potřebují pomoci. Je to geneticky zakódované, že si děti hlídají své rodiče. Někde v divočině by děti, které nejsou poblíž rodičů (ideálně v jedné posteli) byly ve velkém nebezpečí. Spánek společně s dítětem to vše velmi zjednoduší a vyspíte se všichni. :-)

No, takže závěrem - klidně kojte častěji přes den, s příkrmy vůbec nespěchat, ranní nejedení/nekojení neřešit (jen nabízet) a v noci je to tak normální. :-)

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
13. 03. 2017 23:06:26

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit