on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Doba mezi kojenim

Dobry den, po jake dobe novorozenec stravi MM aby bylo mozno ho znovu nakojit a nevznikaly problemy s nadymanim? Moje sedmitydenni plne kojena holcicka pribrala 1,3 kg za ctyri tydny (mela 4,3 kg na sesti tydnech)takze jsme dostali nakazano kojit nejdrive po trech hod i z duvodu nemichani natraveneho MM s nenatravenym. Ona mi ale nekdy breci a hleda uz po dvou hod. Nechci ji nechat o hladu tak ji vetsinou prilozim protoze vim ze jindy zase vydrzi ctyri hod bez jidla. Mam pak ale strach abych ji nezpusobila koliku :-(. Dekuji!

Autor
Verca
ID otázky: 33447

Odpověd:

Dobrý večer přeji, achjo, kdy tyto nesmyslné rady skončí. :-((( Nenechte si mluvit do něčeho takového! Vy jste matka a nikdo, ani žádný lékař, Vám nemůže nakazovat, jak často máte kojit své dítě! Obzvlášť ne někdo, kdo absolutně netuší, jaké jsou přirozené mechanismy. Kdo jiný by měl znát přirozené potřeby dítěte než dětský lékař? Bohužel je to smutné, ale právě oni to neví. :-( Velmi často.

Lidská mláďata jsou tzv. nošenci, kteří by měli být správně neustále na těle matky a mít NEUSTÁLÝ přístup k mléku. Neustálý. Svou dcerku můžete kojit klidně i několikrát do hodiny. Nijak ji neomezujte. Mateřské mléko je velmi lehce stravitelné a je přizpůsobeno potřebám lidského mláděte a navíc potřebám každého konkrétního dítěte. Máte mléko přímo na míru své dcerce! Neposlouchejte hloupé rady. Nejdůležitější je to, co potřebuje dcerka. Ona je pro Vás tím jediným indikátorem. Kojte ji naprosto dle jejich požadavků, i kdyby byly velmi časté. Je to tak správně. Prospívala Vám krásně a věřím, že to tak nadále i bude. Dětského lékaře doporučuji určitě změnit.

Takže jen naslouchejte svému mateřskému instinktu, který Vám radí velmi dobře. :-) Hodně štěstí!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
01. 03. 2017 01:28:58

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit