on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Přechod na UM

Dobrý den, po delší době bych se na Vás ráda obrátila s další prosbou o radu. Syn téměř 15.měsíců, kojený. Nyní jsem ve 12tt a od začátku těhotenství mi rapidně ubylo množství mléka (navíc jsem teď měla 14 dní chřipku, což tomu vůbec nepomohlo). Za celý den syn „vydolá“ sotva pár loků. Syn však odmítá jakékoli UM, zkoušela jsem již dříve, aby líp spal, vyzkoušela jsem několik značek, osladila medem, přidala kakao, ale nic. Vždy si cucne a hned ho vyplivne a znova odmítá ochutnat. Mám synovi dál zkoušet dávat UM? Příp. jakým způsobem mu ho zpříjemnit či jaká značka by mu mohla chutnat? Mám nějak zkoušet zvýšit laktaci? Kojení mi nevadí, kojím ráda. Či zvýšit počet „obyčejných“ mléčných výrobků a mléka za den? Nyní denně dostává cca 70 g bílého jogurtu, ob den dětskou lučinu s pečivem a občas tvaroh s ovocem na odpolední svačinu. Moc děkuji za odpověď.

Autor
Jana
Kojení v těhotenství
28. 02. 2017 07:25:24
ID otázky: 33445

Odpověd:

Hezký večer přeji, v průběhu těhotenství dojde velmi často k přirozenému odstavu dítěte. Snížení laktace, změna chuti mléka (jeho složení), to je v podstatě nevyhnutelné - díky těhotenským hormonům. Nemá smysl se snažit tomu zabránit, těhotenství byste měla prožívat v klidu a ne ve stresu o každou kapku mléka. Nějaké odsávání v těhotenství moc nedoporučuji. Prostě takto je to přirozený proces odstavu.

UM nemusíte vůbec dávat, to je vyhazování peněz. UM pro tyto starší děti není nic jiného než lehce upravené sušené kravské mléko. Váš syn moc dobře ví, proč nechce žádnou umělotinu. Doporučuji jen zvýšit příjem mléčných výrobků, zařadit klidně jogurtová či kysaná mléka, tvaroh či jogurt častěji, můžete dávat i čerstvé  kravské mléko, tvrdý sýr apod. Pokud syn nemá s příjmem mléčných výrobků potíže, tak je zvýšit jejich příjem a nic více neřešit a nestresovat se.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
28. 02. 2017 23:46:25

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit