on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

7.měsíčního syna příkrm natahuje ke zvracení

Dobrý den.Mám 7.měsíčního syna,který je kojený.Po dosažení 6.měsíce jsem začala s příkrmem rozvařené a rozmixované dýně.Nejdříve syn pár lžiček snědl.Další den opět něco snědl.Ale třetí den vše co snědl vyzvrátil.Další dny jsem přidala k dýni bramboru a mě přišlo,že se cíleně snaží to vyzvrátit,nebo ho to tak moc natahovalo,nevím.Řekla jsem si,že pár dní počkám a zkusím to znovu.Opět ho už pár lžiček natahovalo ke zvracení.Chtěla jsem týden vynechat a zkusit znovu,ale syn měl nemocné průdušky a tak jsem ho jen kojil a na příkrmy se vykašlala.Teď je už zdravý,ale pořád ho to natahuje.Zkusila jsem přidat i MM,nebo hodně naředit vodou,ale nějak se mi nedaří.Poradíte mi prosím,co dělám špatně,nebo co udělat jinak,aby syn začal jíst?Taky se mu teď klubou asi 4zuby najednou.Předem moc děkuji.

Odpověd:

Hezký večer, určitě s příkrmy ještě počkejte, chce to asi více času na zapomenutí špatné zkušenosti. Období zavádění příkrmů je citlivým obdobím, které může i dlouhodobě ovlivnit vztah dítěte k jídlu do budoucna. Proto určitě nemá smysl dále oživovat a přiživovat špatnou zkušenost. Nechce synka zapomenout, nechte, ať mu vyrostou zoubky. Klidně dejte pauzu 2-3 týdny. Případně nenabízejte nyní příkrmy po lžičce, ale nechte synka ochutnávat vlastníma ručkama, z Vašeho prstu, dejte mu něco na žužlání či cucání. Důležité je, aby si tvořil zdravý a pozitivní vztah k jídlu. Nabízení jídla přes dávivý reflex, to není optimální postup. :-) Takže trpělivost a kašovitou stravu bych nyní vynechala. :-) Dost možná se syn zařadí k dětem, které kašovitou stravu nikdy pozitivně nepřijmou (tím nikdy nemyslím celý život) a raději baští kouskovitou. Takže hlavně trpělivě, nespěchat. Jídla si ještě užije mnohokrát v životě. :-) Tak je potřeba udělat vše pro to, aby se na něj těšil.

Jinak ještě technický detail - lžičku je potřeba dávat více dozadu na jazyk, ne až do krku, samozřejmě, ale na špičku jazyka to také není vhodné, poku není syn dravec, který by lžičku a obsah z ní, byl schopen vycucnout. :-)

Tak hodně štěstí.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
25. 02. 2017 00:40:02

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit