on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Asi malo mlika

Dobry den, mam 6 tydenniho chlapecka. Vypije cca 120 - 150 ml ( vazila jsem ho). Jelikoz chce pit tolik, tak se stava, ze s 5 min prestavkama pije i 2 hodiny a pak ma zase hlad na dalsi davku. Ke konci se rozciluje, hleda bradavku, prisaje se a zase se rozciluje, asi ze uz mu to malo tece. Rano pije od 5-9 nekdy i do 11 v kuse jen s 5 min prestavkama, kdy ho odlozim, jdu treba posnidat a sotva si to nachystam, tak rve jak kdyby tyden nejedl. Pres den je to lepsi, to se do hodiny nejdele hodiny a pul napije a bud spi nebo kouka. A vecer cca od 18-23 zase chce porad pit. Dudel nepomaha, ukolebavky nepomahaji, zkousim kde co vcetne masaze briska. V noci pije jednou cca ve 2 rano a to je pohoda. Nemuze byt pricina, ze mam malo mlika? Nemam si pomoci UM? Diky moc. PS: pribira hodne rychle(za tyden pribral cca 200 g). Dekuji.

Autor
Zuzana
ID otázky: 33415

Odpověd:

Krásný večer přeji, o UM vůbec neuvažujte, prooč byste ho měla synkovi dávat, když pěkně prospívá? Zjevně nic navíc prostě nepotřebuje. Kdybyste bydlela někde v pustině, tak by Vás o UM nenapadlo ani uvažovat a prostě byste svého synka jen kojila. To, co on chce je naprosto přirozené. Lidská mláďata jsou savci a nošenci a stejně např. jako lidoopové jsou stavění na to, aby byli trvale s matkou (na matce) a měli naprosto volný přístup k prsu. Váš syn se dožaduje jen toho, co je pro něj přirozené. Ano, některé děti jsou v tomto směru náročnější než jiné a to, že někdo dítě nakojí za 5 minut a pak znovat třeba za 3-4 h - je to možné, ale není to případ Vašeho synka. Děti nejsou roboti, jeden stejný jako druhý. Mu to takto vyhovuje, prospívá hezky, není co řešit. :-)

Samozřejmě, že doporučuji kontrolu techniky kojení, vždy je co zlepšovat a zefektivňovat a může se čas kojení úpravou techniky zkrátit (koukněte se i na fotky a videa na www.mamila.sk), můžete také využívat techniku stlačování prsu - právě ve chvílích, kdy už synek dává najevo, že by teda mléko mohlo téct více. Zrychlí se tok mléka, dítě ho také více vypije, je to takový dokrm přímo z prsu. I tato metoda je na jednom z videí na výše uvedených stránkách.

V základu ale Váš syn zůstane hodně kontaktní, takže doporučuji šátek (a mít ho v něm pořád) a spaní v jedné posteli (kojení jen 1x za noc může vést k plíživému poklesu laktace, noční kojení je pro dostatečnou tvorbu mléka velice důležité). No a poslední poznatek - určitě synka nevažte, je to zbytečný stresující faktor. Stačí vážit 1-2x za měsíc. :-)

Ať se Vám daří! :-)

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
20. 01. 2017 01:21:34

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit