on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Reflux

Dobrý den paní Mrázková,ráda bych poprosila o názor odbornice,četla jsem sice ostatní dotazy týkající se refluxu u kojenců,ale přece jen mám individuální dotaz.Syn narozen o měsíc dříve s váhou 2700g 47cm,nyní má 3 měsíce (korigovaně 2).Současnou váhu neznám, k Dr na 3-měsíční kontrolu jdeme až za týden, ale v 6 týdnech měl 3850g a 52cm a v 8 týdnech 4500g.Trpí ublinkáváním, není to velké množství,ale časté.Blinká někdy méně, někdy častěji, po kojení, ale i třeba hodinu nebo dvě po něm.Dodržuji rady týkající se refluxu.Vím, že možná musím jen čekat,až se to fyziologicky upraví,ale napadlo mě, zda nemůžu pomoct nám oběma úpravou techniky kojení, ale nevím, jestli je to možné u takto starého kojence ?Přijde mi, že začal kojení "flákat", chytne bradavku sice celou ale moc se nesnaží. Teče mu to asi dost a to mu stačí zřejmě, střídám obě prsa u každého kojení většinou, pokud neusne.Je možné že naloká dost vzduchu, který problém zhoršuje?Váhám, zda by stálo za to pozvat laktační poradkyni. Je jinak naprosto spokojený, jen to blinkání ho budí ve dne i v noci a spánek je narušen pro nás oba. Většinou ho několikrát během spánku musím zvednout, chovat dokud se nepřestane mléko vracet a pak buď ještě usne nebo ne. Na radu Dr jsem zkusila Gastrotuss baby sirup, ale nemělo to žádný účinek.Dudlík má od cca 1 měsíce, ale ne moc často, většinou ho nechce.Kojení nám vychází po 3-4 hodinách, někdy je interval delší, když zabere a nic ho neruší při spaní, což se bohužel nestává moc často. Mám ještě dvě malé děti a jsem dost unavená kvůli té péči o malého, sourozenci blinkali také, ale nebylo to tak časté. Omlouvám se za asi nesourodost dotazu,ale snažím se napsat a odeslat dokud syn spí:-) Děkuji vám za názor,mějte se hezky!

Autor
Martina
ID otázky: 33409

Odpověd:

Hezký den přeji, chlapeček Vám prospívá krásně a jinak je spokojený, když se mu zrovna mléko nevrací, takže není co řešit. :-) Blinkání, obzvlášť u lehce nezralých dětí je dost časté. Vy máte mléka spoustu, takže dost možné vznikl sekundární reflux - Vaše produkce byla vyšší, než byl schopen žaludek dítěte ze začátku pojmout a tak došlo k jeho roztažení a ta přepážka je zatím menší, než je potřeba. To se opravdu zlepší časem, až vše doroste a bude více kompatibilní k sobě. :-)

Samozřejmě, že kontrola techniky kojení nějakou zkušenou poradkyní může jen pomoci. Tím nezkazíte nic, ba naopak. Někdy stačí i jen menší úprava (je-li k ní dítě ještě ochotno), třeba ve vzájemné poloze a rázem může mít dítě větší možnost ovlivnit tok mléka atd. Takže určitě zkuste, doporučuji některou z kolegyň proškolených organizací Mamila - www.mamila.sk .

Co se týká nočního buzení a neklidu, tak je vhodné zajistit zvýšenou polohu v postýlce, posteli (třeba i nějaký pelíšek z kuliček, vyspadovaná deska pod matrací atd., abyste nemusela vstávat a dítě zvedat a polohovat.

JInak je u Vás všechno v pořádku a přeji, ať to co nejdéle vydrží! :-)

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
13. 01. 2017 11:40:02

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit