on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Druhý dotaz :)

Ještě jednou dobrý den, tolik jsem se ponořila do psaní prvního problému (č. 33400), že jsem se zapomněla zeptat na ten druhý. Syn pravděpodobně hrozně hltá,jak s kloboučky tak bez nich.Nejen že mu to zhoršuje prdíky a má špatné spaní, ale i přes to, že ho nechám odříhnout mezi kojením, když prsy střídám, i po něm, po chvíli kdy ho položím se začne kroutit a máchat ručičkama a pokud to nejsou prdíci, potřebuje si říhnout znovu. A takhle to bývá celé 3-4 hodiny mezi kojením. Nejhorší je to v noci, musím být v pozoru a jakmile něco zpozoruju, musím ho zvednout a on si odříhne klidně po čtvrté a 2 hodiny po jídle. Jasně vidím, že když leží, tak se mu obsah žaludku částečně vrací, ale nikdy to zřejmě není takové množství aby si ublinknul,takže to vesele polyká :-( Takže ho mám kolikrát na ruce půlku dne, než si vše odříhá a než to ze sebe dostane, tak je čas na další krmení. Nejvíc mě ale mrzí ten jeho neklidný spánek, za který může samozřejmě nadýmání, ale také i tenhle problém. Máte prosím nějakou radu/tip, jak synovi pomoct? Děkuji.

Odpověd:

Tak k druhému Vašemu dotazu. :-) Pokud dítě hltá, tak to chce vyzkoušet jinou polohu - takovou, kdy Vy budete v lehkém záklonu (když půjdete proti gravitaci, tak mléko bude stříkat méně), také si můžete položit dlaň na prso a mírným tlakem by se měl tok mléka zpomalit. Dítě by mělo být kojeno ve zvýšené poloze, hlavička výrazně výše než nožky, žaludek nestlačený a hlavně správná technika kojení, která zahrnuje vzájemnou polohu, pozici dítěte u prsu, přisátí atd. Vzhledem k tomu, že kojíte nebo částečně kojíte s kloboučky, tak tam bych viděla, že bude nějaká drobnost, kterou by bylo vhodné upravit. K tomu doporučím web www.mamila.sk - jednak fotky a videa správné techniky a jednak seznam laktačníchh poradkyň proškolených touto organizací. Určitě by bylo vhodné, aby Vás někdo viděl, zkontrolovat a pomohl upravit techniku. Když bude technika správná, tak pak bude i dítě pít klidněji, bude si moci regulovat tok mléka a nebude tak hltat. K jeho zklidnění pomůže i kontakt kůže na kůži.

Při spánku by pak dítě mělo být také ve zvýšené pozici, bude tam nějaký slabší reflux, když se mléko vrací a dítě ho polyký. Zkuste udělat dítěti nějaký pelíšek (já používala pelíšek z polystyrénových kuliček), který umožní dítě napolohovat tak, aby leželo rovně, ale ve zvýšené poloze.

Přeji hodně štěstí!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
07. 01. 2017 00:31:41

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit