on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

červený flek a bolest prsou

Dobrý den, syna plně kojím 5 měsíců. Poslední 2 tydny se mi udělaly červené napuchle fleky na obou bradavkach, prilepovaly se k podprsence a zůstaly na ni žluté fleky.při kojení to bolí.týden jsem potírala gencianou, ale bez výsledku.nyní mám i ragady, na které jsem si koupila purelan.potírám šalvějovym čajem, vetram, omezila jsem sladké, ale nic nepomáhá, dokonce se mi červený flek ještě zvětšil. Nevím, jestli fleky souvisí se synonym kousanim, zuby nemá, ale někdy stiskne bradavku dasny a potahne. V pusince nic nemá. Tak mozna bradavky takto poranil a dostala se tak infekce. Jak ho mám odnaučit to kousání, bojím se, že jak bude mít zuby tak ji ucvakne. Děkuji moc za radu.

Autor
Lucie
ID otázky: 33397

Odpověd:

Krásný večer přeji, mrzí mne, že máte takové trápení. :-( Podle toho, co píšete a i podle fotek to vypadá, že se opravdu jedná spíše o infekci, která se dostala do prsu přes nějakou ranku. Chtělo by to udělat stěr z prsu (může provést gynekolog nebo třeba kožní lékař), aby mohli nasadit patřičné léky. Chtělo by to spíše antibiotickou mastičku vyzkoušet a ty bývají na předpis. Možné je taky vyzkoušet univerzální mast - http://files.laktacni-poradna4.webnode.cz/200000026-296e12d51d/MAST%20-%20popis%20pro%20%C4%8CR.pdf , která by pokryla větší spektrum možných příčin, včetně kvasinkové infekce, na kterou jste zatím cílila Vy.

Co se týká synkova kousání, tak zkouší to skoro všechny děti. Asi už se mu začínají klubat zoubky (růst může trvat docela dlouho, může mít více etap) a může si dásničky chtít o něco opírat či poškrábat a nebo prostě jen zkouší, co si může dovolit a co vše lze s pusinkou dělat. Taky to děti dělávají ke konci kojení či když mléko neteče ta,k, jak by si představovaly. Zkuste vysledovat, ve kterých okamžicích to dělá Váš syn a jemně ho upozornit na to, že NE, tohle nechcete. Pokud je příčinou menší tok mléka a víte, že už se ten okamžik, kdy bude chtít dásně stisknout, blíží, tak můžete stlačováním prsou zrychlit tok mléka a situaci zabránit. Ale většina dětí s kousáním zase samovolně přestane .:-)

Hodně štěstí přeji, hlavně ať se bolístky brzy zbavíte. Dejte mi vědět, jak to vypadá.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
06. 01. 2017 01:25:27

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit