on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Odmítání kojení při růstu zubů

dobrý den, dcerka má 8 měsíců a náhle mi začala úplně odmítat kojení. Je více tulivá, ale jinak u ní nepozoruju žádné výrazné změny chování či zdraví. Pravděpodobně ji rostou horní zoubky, více si cucá palec. Příkrmy mi sní a mateřské mléko po lžičkách v menší míře taky zvládne. Jinak ale nechce pít. Tím pádem má velmi tuhou stolici. Odmítání trvá již 3tí den. Nepomáhá mi ani přikládání ve spánku, vždy se vehementně odtahuje. Mohla byste mi prosím poradit, jak se znovu rozkojit? Bude to možné nebo je toto již konec? Děkuji mnohokrát předem.

Autor
Eva
ID otázky: 33384

Odpověd:

Hezký večer přeji, nebojte se, bojkoty kolem 8. měsíce jsou naprosto typické (ostatně když se podíváte do databáze otázek a odpovědí, tak si můžete ověřit, jak častý dotaz to je). Vůbec to neznamená konec kojení. Je to opravdu velice časté. Chce to spoustu, spoustu trpělivosti a hlavně se nenechat vyvézt z míry. Vím, že je to těžké, že je to frustrující, když Vás dítě odmítá. Ale pokud byste byla z celé situace ve velkém stresu, tak se to přenáší i na dítě a pak se můžete začít motat v kruhu. Prsa nabízejte, ale vůbec nenuťte. Udělejte u kojení příjemnou atmosféru, udělejte si pohodlí. Často se s dítětem mazlete v kontaktu kůže na kůži a prso třeba jen zkuste podstrčit, ne ho primárně nabízet ihned, jakmile dcerku vezmete na klín/do náruče. Pokud bude mléko odmítat, tak je potřeba laktaci udržovat odstříkáváním. Zkoušejte.

Je dobře, že baští příkrmy, toho využijte a udělejte je řidší, ať obsahují dost tekutin. Pokud odmítá tekutiny jinak než po lžičkách, tak dávejte tímto způsobem. Ale jděte příkladem, děti mají rády brčka, lahve se sportovními uzávěry. Děti v tomto věku se hodně učí nápodobou, takže jen do toho.

Přeji hodně štěstí, ať se situace brzy stabilizuje. Krásný předvánoční čas přeji. :-)

 

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
08. 12. 2016 22:57:38

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit