on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Rocni dite se v noci domaha prsu na dudani, odstaveni

Dobry den. Synkovi bude za par dni rok a uz nekolik noci se neustale budi s krikem, stridave usina a hned se budi, vzbudi ho, i kdyz ho chci prikryt. Jedine, co pomaha, je kojeni, respektive dudani prsu. Kdybych mu nechala prs na dudani celou noc, spal by asi uplne bez problemu. Drive toto vubec nedelal. Kdyz se napil, chvilicku podudal a bradavku pustil. Veceri mezi 18 a 19h kasi (210-240ml) z UM, spat chodi do 20h a na kojeni se budil az tak ve 2 rano a pak kolem 5-6h. Ted se budi uz treba od 22h, vcera i drive. Myslim si, ze hlad to tedy neni. Nejdrive jsem si myslela, ze to muzou byt zuby, dala jsem mu i cipek proti bolesti, ale nepomohlo to, takze zuby to nebudou. Prebaleni take nepomaha. Chtela bych uz ted po jeho roce pomalu prestat kojit uplne (pres den uz nekojim vubec, jen v noci), ale nevim, co se soucasnou situaci. Presto, ze veceri kasi z UM, odmita UM z lahve. I kdyz je zahustene kasi. Nejde tedy o chut, ale proste kasi nebo UM ji pouze lzickou, odmita to pit. Jinak ale pres den i v noci bez problemu pije vodu (lahev s brckem). Zkousela jsem mu UM dat i do jine lahve - s brckem, hrnecek s hubickou (proste druhy, ze kterych nema problem pit vodu), ale jakmile zjisti, ze je to UM nebo kase, odmita to. Vim, ze kojeni je pro neho tuleni, kontakt, ale nemam pocit, ze pres den malo tulime, synek je dost kontaktni, takze po me kazdou chvili leze, blbneme spolu. Nevim tedy, proc jsou ted v noci takove sceny. Pres den breci minimalne. Tusite, proc jsou ted noci tak problematicke? Proc ted tak velka zmena, kdyz donedavna spal opravdu dobre? Nechci jeho brek resit nabizenim prsu, nechci byt jeho dudlikem. Uz mi je to i neprijemne, vytvari velky podtlak a nekdy to docela boli. Mam ukoncit kojeni v teto situaci? Nevim, jestli nebude mit do rana hlad, kdyz byl zvkly 2x za noc ode me pit a jine jidlo v noci odmita. Diky predem za radu

Autor
Johana
Noční kojení či krmení
28. 11. 2016 07:41:52
ID otázky: 33376

Odpověd:

Dobrý večer, syn moc dobře ví, co je pro něj dobré a prostě se toho nechce vzdát. To bych viděla jako hlavní důvod. Nechce UM, proč by ho měl chtít? Nepotřebuje ho, má mnohem lepší zdroj vzácného mateřského mléka. Teď před zimou a v zimě je o to cennější, protože je to doslova každodenní injekce na podporu imunity. :-) Byla by opravdu velká škoda zrovna nyní synka odstavit. On na to není zcela zjevně ani připraven a kojení potřebuje. Ostatně je maličký a má na něj nárok. Chápu, že máte právo na své rozhodnutí, ale tak nějak...zrovna nyní asi není úplně nejvhodnější čas. Pro synka by byl odstav dost silným stresorem a to by mu narušilo imunitu. V létě by to tolik nevadilo, ale v zimě bych spíše z MM čerpala imunitní benefity, než dítě odstavit a ještě ho tím stresovat. Píšu to zcela upřímně. Váš syn Vám dává opravdu jasně najevo, že není ta správná chvíle pro odstav. V noci ho zjevně něco trápí. Klidně to mohou být zouby, i přes čípek proti bolesti to mohou být ony. Ale v tomto věku to může být jen o tom, že Vás v noci prostě potřebuje. Pro děti je zcela přirozené vyžadovat intenzivní blízkost své mámy. Děti se v noci bojí (nyní už to není důležité, ale kdysi by dítě odložené mimo dohled rodičů nepřežilo) a zcela instinktivně se potřebují ujišťovat, že jsou v bezpečí. Já běhala i k pětiletým synkům. Kojeni už dávno nebyli. Ale prostě potřebovali vědět, že je vše v pořádku. Vy máte k uspání báječný nástroj ve formě kojení. Kojení je pomocník, není příčinou buzení. Synek potřebuje v noci s tím uspáváním pomoci. Lze to dělat i bez kojení, ale bude to únavné, zdlouhavé a s nejistým výsledkem.

Je to tedy na Vás. Mé doporučení je, odstav zvážit, odložit na jaro či léto, pokud už to musí být a nechcete počkat na přirozený odstav. Přeji šťastnou volbu a příjemný advent.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
29. 11. 2016 02:10:44

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit