on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Obnova kojení po nemoci

Dobrý den, mám chlapečka 15 měsíců. Dnes nás po nějaké viroze pustili z nemocnice kde byl na kapacce. První den mi řekli, že nemám vůbec kojit protoze dost zvracel - v neděli v noci už moc mléka nechtěl a nad ránem zacal zvracel celou neděli az do pondělního rána jsem několika .snažila jsem se trchu si ulevit odstrikavanim, ale moc to nešlo... pak vypil to co se nahromadilo a od té doby mám strašně málo mléka a Malej je z toho dost nervózní. Kojení přes den už jsme odbourali - nejak ho přestal potřebovat. Ale na večer a v noci mu to chybí a já jsem z toho taky nesvá. Na druhou stranu mám podezření že bych mohla být v jiném stavu. Tak by mě zajímalo jestli se mám pokusit znovu se rozkojit a nebo ho odstavit.

Autor
Lucie
ID otázky: 33365

Odpověd:

Hezký večer přeji, jasně, že rozkojit. :-) Od laktačního poradce asi jinou odpověď čekat nemůžete. :-) Ale ani Vy ani syn na odstav nejste připraveni, to je cítit. Synkovi kojení chybí a Vám vlastně taky. Před námi dlouhá zima, kdy se opravdu více než hodí každá kapka MM, které je plné složek podporujících imunitu dítěte. To by byla velká škoda se mléka vzdát. Navíc pro synka je to velmi důležité pojítko s Vámi, je to pro něj pocit jistoty a bezpečí v průběhu noci a taky rychlé a snadné uspávadlo.

Po nemoci je zcela normální (a to po nemoci matky i dítěte, je to jedno), že je mléka méně, obzvlášť když Vám nešlo odstříkat. Plná prsa jsou pro mozek signálem ke snížení laktace. Nicméně u Vás to byla velmi krátkodobá záležitost, neměl by být velký problém rychle laktaci navýšit. Samozřejmě, že jediná cesta je kojit nyní co nejčastěji. Takže využijte toho dne, kdy nekojíte. Nabízejte často, laktace by se měla během pár dnů upravit. A pak bude záležet na Vás, do jaké míry ji zachováte, zda necháte nějaké kojení i přes den (doporučuji).

Přeji hodně štěstí.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
16. 11. 2016 00:54:36

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit