on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

odstraňování kloboučků

Dobrý den. Syn- 6týdnů, zhruba od 4.dne kojím s kloboučky. Před nalitím prsou nebyl problém s přiložením, ale vzhledem k mým bradavkám(obě menší, jedna vpáčená) to s nalitými prsy nešlo. Zkouším kloboučky odbourat, přisátí jde celkem dobře, ale malý pije po troškách- vždy se odtrhne, znovu přisaje, pije chvíli, odtrhne a začne se kroutit a takto dokola. Snažím se dlaní prso stlačovat, ale mlíčko stejně teče proudem.Co mě hlavně trápí je, že se nenasytí tolik jako s kloboučky- intervaly se zkrátily, celkově mi připadá ukňouranější. Střídáme polohy, nabízím obě prsa.Prosím o radu, jestli to všechno je jenom začáteční fáze, nebo jestli můžu pro zlepšení něco udělat.

Autor
Veronika
ID otázky: 33350

Odpověd:

Hezký večer přeji, ve Vaší situaci určitě kloboučky zahodit. Jednoznačně. Dítě i Vy se naučíte kojit jedině kojením. Kojením bez kloboučků. Pokud je dítě schopné se přisávat, tak to je půl bídy a zbytek se prostě doladí. Chce to hodně trpělivosti a klidu na Vaší straně. Když tento klid na dítě budete přenášet, tak to půjde pěkně. Chce to samozřejmě čas, ale pro dítě je to naprosto přirozené kojit se bez pomůcek. Hodně využívejte kontaktu kůže na kůži, to je ideální na zafixování správné techniky kojení. Když Vás dítě takto intenzivně cítí na svém těle, tak se rychleji zklidní, reflexy lépe fungují a pro Vás platí to stejné. Více se zklidníte a dostanete se do pohody, což je základ úspěchu. Psychická pohoda má na úspěšné kojení zásadní vliv. To je to, co Vám oběma nyní chybí.

Ještě doporučuji nechat si zkontrolovat techniku kojení některou z kolegyň (doručuji kolegyně proškolené organizací Mamila - jejich seznam najdete na www.mamila.sk ), po takové době používání kloboučků je to obvlášť nutné, tam ta technika přisávání a sání optimální nebude. Z kloboučku se saje jinak než z prsu. Ale nebojte se, to se dá do pořádku, Vaše děťátko je ještě malé. Takže kloboučky zahoďte co nejdříve a pěkně daleko. :-) Není dobré si na takovou berličku vůbec zvykat, pak Vám najednou kojení bez nich připadá problematičtější. Ale opravdu nebojte, to půjde. Jen si musíte věřit a taky dítěti. A tahle vzájemná důvěra musí být i cítit. Přeji hodně šttěstí.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
05. 11. 2016 00:52:29

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit