on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Usínání u prsu, noční buzení

Dobrý den, syn první dva měsíce usínal uhoupaváním, nyní v necelých 6 m stále jedině u prsa. Poradíte mi prosím jestli se toto dá nějak odnaučit? Začala jsem mu dávat na noc kaši (rýžová a kukuřičná) a číst pohádky a od příštího týdne bych toto chtěla "přehodit" na manžela jestli to třeba nepomůže. Chceme spolu někdy někam vyrazit, ale takto to není možné. Dále se chci zeptat jestli je v pořádku, že se syn 2x za noc budí na kojení (spí s námi). Častěji jen výjimečně, když má nějaký problém jako bolavé bříško. Jsou horší věci, ale už se nemůžu dočkat až se vyspím klidně celou noc :) přitom přes den je schopný bez kojení vydržet klidně 4-5 hodin, když je to nutné a nejsem u něj. Moc Vám děkuji za odpověď. Michaela

Autor
Michaela
Uspávání a spánek dítěte
21. 10. 2016 08:01:25
ID otázky: 33337

Odpověd:

Hezký večer, je naprosto normální vše, co popisujete. Máte malé dítě a to Vás potřebuje. Tak to prostě je. Chcete-li si vyrazit, tak klidně vyrazte, ale nikdo Vám nezaručí, že syn usne rychle. Opravdvu je maličký a má plné právo na to, abyste mu Vy, jako jeho maják bezpečí, pomohla usnout. Tady nejde o kojení, ale prostě Vás potřebuje, s Vámi se cítí v bezpečí. I bez kojení by Vás potřeboval. Kojení je jen úžasným nástrojem, který je Vašim pomocníkem k uklidnění, uspání a nasycení Vašeho dítěte. Měla byste si vážit toho, že se Vám kojení tak krásně daří, ne každý má to štěstí. Obzvlášt přes zimu více než oceníte jeho působení na posílení imunity. U malého dítěte moc nárok na spaní celou noc není, to tak prostě je a je potřeba se s tím smířit. Já lítala za kluky x-krát za noc až do jejich 5 let (a to už dávno kojení nebyli). Malé děti nás prostě potřebují. Vyspat se celou noc - leda by musel někdo držet "stráž" místo Vás.

Takže ještě jednou - ano, je naprosto normální, že syn usíná u kojení (a rozhodně bych se toho nevzdávala, všechny ostatní způsoby budou mnohem zdlouhavější  a únavnější, číst pohádky sice můžete, ale u takto malého dítěte to žádný efekt mít nebude) a je naprosto normální, že se v noci budí. Většinou se děti tohoto věku budí mnohem častěji než 2x. Takže opět - máte velké štěstí, že máte tak skvělý nástroj k uspání jako je kojení a je skvělé, že Vás syn nechá tak krásně v noci vyspat (vstávat 2x je opravdu nic). :-)

Hezký víkend přeji.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
21. 10. 2016 23:34:43

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit