on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kojení po 4.roce života

Dobrý den, kojím svého 2.syna již 53.měsíc, převážně jen na usnutí, v noci a ráno při probuzení.1.syn se odstavil v necelých 4 letech, nyní je mu 13 let a dlouhé bratrovo kojení odsuzuje, ten se s ním skrývá, mám strach, aby to nemělo negativní dopad na jeho psychiku a jejich vzájemný vztah.Chtěla bych už přestat kojit, myslíte, že se ještě odstaví sám nebo mám podniknout nějaké kroky?Nechci ho traumatizovat, je na mě velmi fixovaný. Děkuji za odpověď Jana

Autor
Jana
Jak dlouho kojit
18. 10. 2016 10:01:38
ID otázky: 33334

Odpověd:

Krásný den přeji, jistě, že se odstaví sám, věřte, že opravdu nebude moc žen, které by kojily školní děti. :-) Má 4,5 roku a to už i sám začíná vnímat, že se čas odstavu blíží. Buďte ráda, že máte takové požehnání kojit tak dlouho. A nechte i mladšího synka dozrát k samoodstavení. Žádný negativní vliv to na něj mít nebude. To, že starší bratr je proti tomu a že se syn s kojením skrývá - to už jsou jisté známky toho, že se konec blíží. Možná to bude za půl roku, možná za rok, možná za měsíc. Znám dítka, která byla kojena ještě i po 5. roce. Ale pak už k tomu postupně samy dospěly a samy se kojení vzdaly, protože jsou už velké. S takto velkým dítětem se už samozřejmě můžete domluvit a dát si sami termín. A zda ho pak dodržíte bude jen na Vás. Před zimou je kojení jistě skvělým benefitem pro imunitu.

Vztah mezi chlapci řešit nemusíte. :-) Puberťák si vždy něco najde, aby mohl do mladšího sourozence "rýpat". Když by to nebylo kojení, bylo by to něco jiného. Mám také 13 letého syna. :-)

Je to ale jen na Vás, jakým směrem se vydáte. To, že je syn na Vás fixovaný znamená, že ještě stále není připraven se pustit sám do světa, ještě není zralý...on dozraje. Záleží na Vás, zda mu ten prostor chcete dát nebo se už s ním nějak domluvíte. Přeji šťastnou volbu. :-)

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
18. 10. 2016 15:32:28

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit