on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Příkrmy

Dobrý den, synovi je skoro 9 m a váží 11 kg, od začátku kojený, velké přírůstky, od 4m na radu lékařky zkoušení různých druhů zelenin, ovoce atd., jen pár lžiček, od 6 m masozeleninové příkrmy, běžně snědl i 150 g, a večer kaše s ovocem. Před 2 týdny začal zcela bojkotovat masozeleninové příkrmy, ani pusu neotevře, na kaši a ovoce ovšem otevírá jako ptáčátko. Po stresech a neúspěších jsem všechny přikrmy odbourala a jenom kojíme, sem tam do ruky dávám křupku či kůrku chleba. Zkoušela jsem uvařit mrkev, bramboru atd a dávát do ručky, at si sám žužle, ale bez úspěchu. Můj dotaz je: co dál? Jenom kojit a zkoušet zeleninu? nebo vzít na milost i sladké kaše či ovoce? do kdy a od kdy? a bude mít dost živin jen z mléka? co například železo? děkuji

Autor
ZC
Odmítání příkrmů
23. 09. 2016 22:46:49
ID otázky: 33317

Odpověd:

Hezký večer přeji, myslím, že vzhledem k tomu, jak Váš syn jen na MM prospíval nemá smysl vůbec uvažovat, vůbec pochybovat o tom, zda mu mléko bude stačit i nadále. :-) V Japonsku jsou děti plně kojeny do roku. :-) Takže ano, stačilo by mu plně i mléko. Nicméně vzhledem k věku bych příkrmy úplně nerušila. Zaměřila bych se především na to, aby stoloval s Váma u stolu. Aby ho prostě zajímalo především to, co jíte Vy a to aby se snažil jíst. Nebuďte frustrovaná z toho, když nebude chtít jíst zeleninové příkrmy. Váš syn není žádný malý chudáček, který by strádal, když se pořádně nenají. :-) Je to velký chlapák. On nepotřebuje nacpat, Vy u něj potřebujete především vybudovat dobrý vztah k jídlu. To je základ. Otázka toho, zda nabízet kaši a ovoce, které má rád je těžká. Každé dítě je naprosto jiné. Syn se ale zcela přirozeně drží toho, co zná nejlépe a je mu nejpříjemnější. I mateřské mléko je dost sladké, takže je to logicky preferovaná chuť.

Takže mé doporučení by bylo - hlavně kojit, 1 příkrm denně - kaše s ovocem. A jinak nabízet Vaši normální, běžnou stravu. Zcela nenuceně, přirozeně, tak nějak samosebou. :-) Nebojte se, syn jistě jídlo přijme rád. Skoro jako každý chlap. :-) Hodně štěstí.  

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
26. 09. 2016 00:39:10

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit