on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Bojkot prsu u dokrmu

Dobry den, mam problem s dcerou pristi tyden ji budou 4 mesice od narozeni sem plne kojila, na 3 mesicni prohlidce pani doktorka zjistila ze malo pribirame jenom 80g za 3 tydny. zkosela jsem dokrmovat zamrazenym mm strikackou. Nejprve si nic vzit nechtela a prirustky byli male okolo 30g za tyden vsechna vysefreni byla v poradku. Kdyz mi dosla zasoba zmrazeneho mm zacla sem davat UM a 30ml vecer a najednou byl prirustek 130g za tyden. Jenze od vcerejska mi mala zacla bojkotovat prso nepricetne rve a nechce se prisat myslim ze prisla na to ze strikackou to jde lip. Radsi se nenaji a urve k spanku nez by sala z prsu tak se snazim odstrikavat a davat ji to alternativne ale je to dost narocne mam doma jeste 22 mesicniho syna a musim se venovat i jemu. Dekuju spozdravem Kachna

Autor
Kachna
ID otázky: 33292

Odpověd:

Hezký den přeji, obávám se, že Váš problém je natolik komplexní, že ho po internetu nejsem schopna nijak vyřešit. Je zcela zjevné, že příčinou potíží je nedostatečné množství mléka, které dcerka vypije. Příčina bude v nevhodné technice kojení, kdy si dítě neví rady, jak mléko z prsu vytáhnout. Nesaje efektivně, vypije mléka málo a to v důsledku vede i ke snížení množství mléka. Bohužel v našich porodnicích se v drtivé většině případů nedostane ženám těch správných rad, které by vedly ke správnému kojení. To, co popisujete je bohužel velmi častý jev a vždy je to důsledek špatné techniky kojení. Vaše situace není ztracená...samozřejmě, že dítě je nespokojené, mléko mu neteče tak, jak si představuje, nedokáže ho z prsu pořádně získat. Ano, ze stříkačky to jde mnohem lépe. U 4 měsíčního dítěte už není jednoduché tu techniku vylepšovat, ty stereotypy už má silně zažité. Nicméně, samozřejmě se vyplatí zabojovat.

Doporučuji kontaktovat kvalitní laktační poradkyni (např. v seznamu na stránkách www.mamila.sk), která Vás naučí, jak správně kojit, pomůže Vám najít tu nejlepší polohu pro kojení Vašeho děťátka. Naučí Vás, jak stlačovat prsa, abyste dítěti pomohla získat mléka co nejvíce. Je potřeba nabízet prsa co nejčastěji, při kojení je vícekrát vystřídat, stlačovat prsa. Pokud už dokrm, tak jen a pouze přímo u prsu, pomocí cévky. Vysvětleno je to třeba zde: http://www.poradkyneprikojeni.cz/cenik-sluzeb/pomucky-na-kojeni/ Bojkot není jednoduché překonat, ale pomoci by měl intenzivní kontakt s dítětem, nošení, mazlení, společné spaní, i v tomto věku (a v této náročné situaci) má význam mazlení a kojení v kontaktu kůže na kůži (dítě jen v plence, Vy do půl těla nahá). POmáhá to dítěti se zklidnit a Vám to pomůže snadněji spustit mléko. Vzájemný dotek je léčivý.

Přeji Vám hodně síly, energie a štěstí. Ať se daří. :-)

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
04. 09. 2016 04:21:45

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit