on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kousani u kojeni

Syn, 11 mesicu, me cca dva tydny zpet zacal kousat pri kojeni. Jsem vcelku zoufala, mam pocit ze to vypada na cilovou rovinku a prcek uz o kojeni moc zajem nema...posledni dva dny nejlepe pije jen v noci a i ze spanku kousne. Pres den se ani nenapije a rovnou kouse.. takze odsvam jak o zavod aby mi prsa "nepraskla" .... Kdyz ho upozornim ze to nesmi, ze me to boli, smeje se a kdyz zvysim hlas a zduraznim to, place.... nevim kterou cestou mu to vysvetlit

Autor
Zuzka
Kousání
02. 09. 2016 09:37:43
ID otázky: 33291

Odpověd:

Hezký den přeji, kousání při kojení může mít různé příčiny. Může to být snížení tvorby mléka nebo nespokojenost dítěte s tokem mléka, příčinou ale může být růst zubů a nebo si dítě prostě jen hraje, zkouší, co si může dovolit, je zvědavé na Vaši reakci a má ji jako hru. :-) Taky je potřeba vyzkoušet, k čemu všemu se dají zoubky použít. :-) Rozhodně to ale neznamená konec kojení. Většina žen tento problém zažije a drtivá většina dětí s kousáním zase přestane.

V první řadě je tedy vhodné odstranit příčinu, je-li to možné. Pokud rostou zoubky, tak tam problém zmizí brzy sám. Pokud je dítě nespokojeno s tokem mléka, tam můžete pomoci stlačováním prsou - tím se tok urychlí. Prsa také prostřídejte. Pokud si dítě hraje, vysledujte okamžik, kdy to nejčastěji dělá. Většinou se to děje ke konci kojení, kdy už dítě ukojí největší žízeň/hlad a začne se koukat po okolí a hrát si. Bedlivě dítě pozorujte a když už budete vědět, že za chvíli to nastane, tak ho důrazně upozorněte, že toto NE. Není potřeba křičet, stačí jen důrazné napomenutí a Váš vážný výraz. Věřte tomu, že dítě to přestane bavit. Svůj boj o kojení ale nevzdávejte, kojte naopak co nejčastěji. Druhý půlrok života dítěte, v době, kdy se zavádí příkrmy a dítě je čím dál pohyblivější není jednoduché kojení udržet. Těch podnětů je mnoho, často se taky s příkrmy zbytečně spěchá...zkuste se kojení nyní věnovat, co nejvíce. Blíží se zima, byla by škoda přijít mimo jiné o tak skvělý zdroj vitamínů a obranných látek. :-)

Tak hodně štěstí. :-)

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
04. 09. 2016 04:06:49

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit