on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Zacpa

Dobry den, Minuly tyden jsme zkouseli prvni prikrm a to mrkvicku.Ktera, jak jsem se pozdeji dozvedela stavi. K tomu mame problem s kojen, sice ma dcera osm kilo, je nedonosena. Narozena v 35 tt. Nyni, kdyz mame problemy s kojenim, tak jsem zkusila mrkev. Max tri male lzicky. Jen tri dny.posledni mela v nedeli.. Po prvni se mala vykakala normalne. Pred dvěmi dny vecer jsem zkusila dat um, kdyz se nechtela nakojit. Ted uz treti den tlaci a tlaci. Koupili jsme svestkovou stavu a laktobacilky. Vcera vecer jsme poprve vyzkoudeli. Jak ji to mam podavat tu stavu? Kolikkrat za den, v jakem mnozstvi? Navic tim, ze kojeni pres den obcas nekdy i cely den bojkotuje, tak nevim zda ma dostatek nekutin.sice má osm kilo, prospívá velmi dobře, ale vzhledem k bojkotu prostě nevím.Tak ji ted dam obcas cucnou te stavicky, kterou naredim. Nebo redit nemam? V pondělí jdeme k dotorce, máme vyčkat do pondělí i dyby se malá nevyprázdnila? Nebo můžeme pomoci ještě jiným způsobem? Treba cipky? Nevim, zda u tak maleho decka jsou cipky vhodne. Az se mala vyprazdni a ja doufam, ze brzy, jak postupovat pa, aby se to neopakovalo, nebo pockat, az bude starsi?

Autor
Lenka
Stolice - četnost stoliček, zácpa
01. 09. 2016 08:53:52
ID otázky: 33289

Odpověd:

Dobrý večer, zapomněla jste mi napsat, jak je malá stará. :-) Podle váhy se to někdy poznat nedá. Pokud je ale o měsíc nedonošená, určitě doporučuji ty příkrmy začít až kolem 7.-8. měsíce věku. Nedonošeným dětem dozrává trávící trakt později, chce to čas, nespěchat. Dcerka má váhu úplně úžasnou, takže netřeba se někde honit. Spíše se zklidnit a přemýšlet o příčině bojkotu kojení. Hodně se s dcerkou mazlit, musí být prostě nadšená z tělesného kontaktu s Vámi a při tom bez nátlaku nezapomenout nabídnout i prsa.

Šťávu není nutné ředit a můžete podávat průběžně po lžičkách v průběhu dne. Ale pokud má dcerka třeba´jen 5 měsíců, tak má na vše ještě čas. A měli byste zatím zůstat jen u plného kojení, které dcerce zjevně svědčí. Pokud má dcerka takto problémy se zácpou, je možné začít i jinými druhy příkrmů, řídkou kaší, ale třeba taky ovocem. I s tou mrkvičkou to jde, ale zkuste ji rozředit více a nejlépe mateřským mlékem, které má přirozeně projímavé účinky.

Jinak zácpa je obecně příznakem nedostatku tekutin. Pokud dcerka celý den nepije, odmítá kojení, tak pak to je ta příčina. Troška mrkve toto nezpůsobí. UM bych nedávala. Opravdu zůstaňte jen u  kojení, zkuste kojit v polospánku, zkuste mléko i odstříkat a podat po lžičkách. Čípky netřeba a běžet k lékařce taky není nutné. Některé kojené děti dokáží nekakat i týdny. :) Když dcerku více zavodníte, bude pít více MM, tak se situace zase stabilizuje. Hlavně zachovejte klid, protože stres se snadno přenese na dítě a pak bude odmítat kojení o to více.

Hodně štěstí.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
01. 09. 2016 23:14:34

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit