on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Prospívání miminka, blinkání

Dobrý den, moc děkuji za odpověď. Snažím si stále opakovat, že miminko si vezme, co potřebuje a neřešit kolik vypije. Vím, že se musím uvolnit. Budu se co nejvíce snažit. Tak nějak to mám nastavené už z porodnice-malá porodní váha, od 5. měsíce jsem měla nařízený klidový režim, kvůli případnému předčasnému porodu (na 16 dní jsem byla hospitalizovaná) - neležela jsem však, poněvadž jsem si říkala, že příroda si to zařídí, tak jak to má být, v porodnici jsem musela vážit před kojením po kojení, pak nosit Aničku na dokrm a šla jsem vždy odsávat, nahřívala si prsa, prý moc nepřibývala a v propouštěcí den mně doktorka řekla, že jestli nebudu dcerku dokrmovat, tak se jí zmenší žaludek a může být dehydrovaná. Tedy jsem odcházela s tím, že dceru doma nenakrmím (dokrmovaly vždy sestry a mě vůbec nenapadlo si říct, aby mně to ukázaly či jsem dokrm dělala sama). Vůbec mě předtím nenapadlo, že kojení může být problém, proto jsem se o to nezajímala. Brala jsem to naprosto přirozeně (což ve výsledku je), miminko se přisaje a pije. Jedna sestřička nám třetí den šla kontrolovat kojení a snažila se pomáhat. Uklidňovaly mně, že každému se laktace rozjíždí jinak.Při odchodu z porodnice jsem najednou chytla opravdu paniku a už jsem neudržela slzy. Poté jsme chodily i dvakrát týdně k doktorce na vážení. Jak jsem psala z počátku přibývala opravdu hodně a pak se to zpomalilo. Doktorka je hodně pečlivá, ale někdy jsem se opět nechala vystresovat. Bylo mi doporučeno zvýšit dávku dokrmem, prý může to mít vliv na vývoj mozku,nekala a přírůstek byl za pár dní menší a bylo mi řečeno , že dcerka je hladová. I když předtím též nekakala a přírůstek byl zase vysoký. Takže jak jste již psala...uvolnit se:) Vžďyť kojím plně už skoro 3 měsíce a Anička už má skoro dvojnásobek své porodní váhy:) Teď jsem dcerce hodinu po ranním kojení nabídla místo dudlíku prso (chtěla spinkat a kdybych ji dala dudlík, tak usne), takhle sice usnula u prsa, ale určitě si i něco vytáhla. Ale neříhla si. Je to problém? To samé máme někdy i v noci. Neříhá si, ale ráno při probuzení si většinou ublinkne, což je asi reakce na to neodříhnutí v noci. Ráda bych se ještě pozeptala na to spaní s miminkem. Dcera spí v postýlce. Bojím se ji mít v posteli:) Usíná kolem 20.30 - 21 hod a nechávám ji spát 6 hodin. Poté je naše kojení na necelou hodinu. Kojím tak 15-20 minut, poté ji třeba ještě půl hodiny držím na odříhnutí (což se ne vždy povede) a pokud ji položím, ještě polospící, začne mrskat ručičkama a ošívat se, takže ji chvíli držím v náručí.Neumím si představit ještě jedno kojení.Vím, že plno dětí se budí vícekrát za noc. Když bych ji měla v posteli a ona chtěla pít, mám ji jen přiložit (v polosedě, vleže nám to nejde) a zkusit nechat hned spát? Ještě poslední dotaz:) Myslíte, že má smysl si pořídit odsávačku a případně po kojení odsávat, aby se zvýšila laktace? Děkuji moc a snad už toto budou mé poslední dotazy a já se začnu více soustředit na dcerku a ne řešit a řešit:)))

Autor
KK
ID otázky: 33284

Odpověd:

Hezký večer, pokud Vám mé odpovědi pomohou ke klidu, tak se klidně ptejte. :-) Ale opravdu to chce více přirozenosti a pohody, užívat si to.

Říhání - není nutné. Něco jiného je pití z lahve, kde je vždy bublina. Pití z prsu, pokud se dcerka pěkně chytí, zbytečně se nepouští a nepolyká vzduch tak žádné bublinky ani vzduch se nemusí nikam dostat. A v noci běhat, skákat s dítětem - kašlat na to. Pokud by bylo říhnutí opravdu nutné, tak dítě se o něj přihlásí a pak h stačí jen zvednout a nezvedená bublina je venku. :-) Spánek pro obě je přednější. Spaní s dítětem v posteli se nebojte. Celé desetitisíce let tak ženy s dětmi spí. Máme na to vypěstované instinkty a pokud není žena ovlivněna nějakým léky, návykovými látkami či alkoholem, tak rozhodně nehrozí, že byste dcerku zalehla. Je to dokonce bezpečnější, více máte dítě pod dohledem, dech dítěte je klidnější. A o výhodách při kojení či uspávání ani nemluvě.

Odsávačku si sice pořídit můžete, ale proč chcete do přirozeného a pohodového procesu zavádět něco dalšího? Něco navíc, co Vás bude stát energii, čas a ještě zvýší Vaši nejistotu? Kašlat na to. :-)

Užívejte. :-)

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
17. 08. 2016 00:10:53

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit