on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

příkrmy a kojení, kolik mléka

Dobrý den, mám 9 měsíční holčičku, je plně kojená, cca od necelých 6ti měsíců dávám příkrmy. Dcery jídelníček je asi takový: ráno kojení, k snídani teď začínáme s pečivem a lučinou, k svačině bílí jogurt, oběd příkrm zeleninová s masem, případně žloutkem, potom má k svačině ovoce, a před spaním kaši. Mezi svačinou a kaší ji ještě kojím. Spí celou noc. Moje otázka zní, nekojím jí málo? ale když ji dám k prsu, tak si dvakrat cucne a už nechce. Kolik by toho měla vypít, myslím MM? Každý večer odsávám, abych si udržela mléko, ale odsaji tak 50 max 100ml, pokud by toto množství vytahla z prsa dcera i přes den, zdá se mi to málo. Prosím poraďte co a jak. Děkuji za odpověď Mecki

Autor
Mecki
ID otázky: 33223

Odpověd:

Hezký večer přeji, dcerka není plně kojená. :-) Plné kojení = pouze kojení, bez příkrmů, bez dokrmů. To jen pro osvětlení pojmů.

Dcerka má kojení velmi málo. Naopak příkrmů má moc. Ten jídelníček odpovídá ročnímu dítěti. 9 měsíčnímu stačí bohatě 2-3 příkrmy. V 9 měsících by stále mělo výrazně převažovat kojení. Nevím, proč jste tolik s příkrmy spěchala, ale není se co divit, že dcerka nemá o kojení zájem. Příkrmy ho zcela vytlačily a pokud není kojena ani v noci, tak rovněž laktace významně poklesla. Je to škoda :-( Jedinou cestou, jak situaci zvrátit je zrušit nějaké příkrmy, zacouvat, nespěchat tolik a dát dítěti příležitost k mnohem častějšímu kojení. K navýšení laktace je nutné také 1-2x v noci kojit. Laktace se musela hodně snížit, pokud se dcerka jen párkrát za den cucne a v noci nic, tak ta stimulace nebude dostatečná. Záleží na Vás, jak se rozhodnete. Jestli už o kojení nebojovat anebo naopak zabojovat. Pokud už chcete kojení nechat "vyšumět" (což by ale byla škoda), tak jiné mléko není v tomto věku nutné, potřebu mléka pokryjí i jiné mléčné výrobky. Mateřského mléka by to chtělo v tomto věku kolem 500-700 ml. Vy jste ale hodně spěchala a nevím, zda bude dcerka ochotna s Vámi zabojovat o častější kojení. No, uvidíte. Držím pěsti. 

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
09. 06. 2016 23:36:06

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit