on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Obavy pri kojeni

Od narozeni meho druheho ditete kojim tak, ze kojim jedno kojeni z jednoho prsu a dalsi kojeni z druheho prsu. Vsude se pise, ze se maji prsa behem jednoho kojeni stridat, coz jsem delala u prvniho ditete. Mam zacit stridat prsa behem jednoho kojeni? Dite asi prospiva - z porodnice jsme sly z 3.020 gramy a v peti tydnech mame 3.800 g. Dale nevim, kdy mam odstrikat mleko, kdyz bych si potrebovala jit neco zaridit a nechat odstrikane mleko. Mam odstrikavat mezi kojenimi? Posledni otazka je, jestli po sestinedeli moho zacit chodit plavat nebo se to nedoporucuje, ze by to mohlo nejak ovlivnit tvarbu mleka?

Autor
BS
Nezařazeno
26. 04. 2016 19:30:27
ID otázky: 33176

Odpověd:

Hezký večer přeji, během šestinedělí určitě neplavat - není to kvůli mléku, ale kvůli možné infekci dělohy atd., prostě je to problém z gynekologického pohledu. Navíc očistky mohou odcházet ještě i po šestinedělí. Z pohledu kojení není plavání žádný problém.

Prsa určitě střídat při každém kojení, je možné i vícekrát. Lépe je stimulována laktace, tvoří se více mléka, dítě lépe prospívá (Vaše prospívá dobře, kojení z obou prsou tomu i nadále bude pomáhat). Doporučuji tedy střídat.

Mléko je nejvhodnější odstříkávat po kojení nebo třeba po hodince od kojení, v nějaké delší pauze mezi kojeními. 

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
26. 04. 2016 22:31:30

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit