on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Nemá moje dítě hlad?

Dobrý den, ráda bych Vás požádala o radu. Můj syn, skoro v 9 měsících měří 80cm a váží 12,6 kg je spíš dlouhý než baculatý. Jeho otec byl také jako malý vlastně velký a to mu taky zůstalo. Nevím, zda ho nekrmím moc málo vhledem k jeho velikosti. Dopoledne pouze kojím. Oběd 30g syrového masa - celý maso zeleninový příkrm mám pak 220g. Odpolední ovocná svačinka 180 – 200ml. A jednej piškotek na chroupání. Večer kaše mléčná 240ml. Po každém příkrmu ještě dokojím. Za celý den pak ještě vypije cca 200ml čaje. Žádné kukuřičné křupky mu nedávám myslím, že při jeho velikosti do něj cpát právě tohle není nutný, ale nevím, zda se nemýlím. Po koupání, kaši a kojení večer cca v 20:30 usne krásně a sám. Bohužel kolem 1h raní se probudí a nechce nic jen prso. Hlazení, zpívání ani dudlík nechce, naopak ho to ještě víc rozčílí, když mu ho nabízím. Jakmile ho vyndám z postýlky a chci jen pochovat pusou hledá zuřivě bradavku. Uklidní ho až prso. Zuřivě saje cca 10 min pak se sám odkloní a spokojené čeká až ho odnesu do postýlky a zase sám spokojeně usně. Tohle se ale opakuje 3x až 4x do 7h ranní. Je možné, že by měl opravdu v noci hlad? Jemu asi noční krmení připadá normální, ale nebude se to s přibývajícími měsíci hůř odnaučovat? Předem moc děkuji za odpověď

Autor
Zuzana
ID otázky: 33153

Odpověd:

Hezký večer přeji, já myslím, že u Vás opravdu není nic k řešení. :-)) Podle percentilového grafu poměru výšky/váhy je Váš syn na cca 95. percentilu, tzn., že rozhodně to není žádný hladový hubeňour. :-) Určitě tedy není nutné ho překrmovat. Dejte mu podle jeho chuti, ale to, co nabízíte je dost. Spoustu - většinu energie má stále z kojení. Jídelníček je vcelku optimální, určitě s příkrmy nespěchejte a určitě příliš nezohledňujte jeho tělesné parametry, prostě nesklouzněte k překrmování.

To noční kojení je běžné a není známkou hladu. Většina dětí se budí ještě mnohem častěji a dříve. V tomto věku je to běžný jev, děti poznávají více a více svět a uvědomují se jeho nebezpečí. A potřebují se ujišťovat, že je bezpečný, prostě Vás chtějí mít u sebe, chtějí se bezpečně uspat u své mámy (i  my se takto často budíme, jen my se prostě otočíme a spíme dále). Jen bych se vykašlala na vyčerpávající vstávání a odnášení do postýlky. :-) Nechala bych si synka pěkně u sebe v posteli. :-)

Tak ať Vám chlapeček i nadále takto krásně prospívá a dělá Vám jen radost!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
03. 04. 2016 01:11:59

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit