on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Dostatek vít. D, příkrmu i mleka

Dobrý den, syn 10 měsíců je pravděpodobné alergický na bkm, mrkev, celer a petržel (dle domácího pozorování, krev odeberou až v roce, prý je to dříve zbytečně), projevuje se to ekzémem. Porodní váha 3800g, délka 51 cm. Nyní 8200g, délka 75 cm. Stále kojen, držím bezmlečnou dietu, pouze tvrdý sýr od jednoho holandsk. výrobce mu nevadí, tak tím u sebe doplňují vít. D, dále rýžovým mlékem s calciem a zeleninou, makový koláč občas. Syn dostává už prikrmy bez alergenů. Celodenní jídelníček je takový: Kolem.6 h. Kojení, kolem 9 h. Ovocná přesnidávka asi 150 ml, v 11 h. Kojení, kolem 13 h. Maso zeleninový příkrm 200 ml (většinou brokolice, cuketa, špenát, brambor, rýže spolu s krutim či králícim masem), 15 h. Kojení, kolem 18 h. Buď masozeleninovy příkrm nebo rýžová nemlecna kaše s ovocnou přesnídávku asi 100-150 ml, s usinanim kolem 19-20 h.malé kojení. Poté kojení kolem 22h. A kolem 3 h ranní. Vodu mu davam po obede a veceri po lzickach a z hrnicku a behem dne, ale vypije max 50-100 ml denne. K tomu sni behem dne par kukuricnych krupek a zmoula kousek rohliku. Mám dotazy, zda stačí synovi pouze me mléko, když nedostává jiné mléčné výrobky, aby mu nechyběl vitamín D a jiné vitamíny? Vezme si ho dost z mého mléka a prikrmu? Dále zda toto množství vody, mleka a příkrmu je dostacujici k jeho věku a váze, neboť mne lékař tvrdí, že by mel už 3x denně sníst 250 ml, ale to on mi nesni. A poslední dotaz, zda mám již nějak omezovat kojení? Vzhledem k alergií bych co nejdéle kojila, nevím však, do kolika měsíců je to dostacujici. Nenutim ho, ani mu neodpiram. Předem dekuji za odpoved.

Autor
Martina
ID otázky: 33146

Odpověd:

Hezký večer přeji, klidně můžete dát už další příkrm, někdy odpoledne. Může to být opět ovocný, ale zkuste i jogurt. Je to fermentovaný mléčný výrobek, kde není bílkovina KM tak agresivní, tak jen do toho. Když by byla reakce nějaké bouřlivé, tak pak nedávat, ale zkusila bych to. Není nutné,a by syn jedl 250 ml dávky příkrmů, klidně může být méně a spíše častěji. Kojit doporučuji častěji, není vůbec potřeba oddělovat striktně kojení a příkrmy - naopak čím více kojení, tím lépe, dokojovat i po příkrmech. Syn bude bude mít více vitamínů z MM než z příkrmů a také více tekutin. No, jinak vitamín D se nejvíce získává ze slunečního záření a máme tady jaro, tak směle do venkovních aktivit. :-) 

Kojení určitě neomezovat, proč taky? Naopak bych ho nabízela častěji, jak jsem psala. Příkrmy jsou něco navíc, něco navíc ke kojení, ale to si ponechte. Obzvlášť, když syn toho zatím mnoho nevypije jinou cestou. Další tekutiny samozřejmě pozvolna nabízejte, do léta stále času dost. Jděte mu příkladem, děti rády napodobují. Rády pijí třeba z hrníčku brčkem nebo lahve se sportovními uzávěry jsou dobré. Napijte se Vy, pak nabídněte synkovi.

Mléčné výrobky nejsou potřeba tolik, mléko stačí, ale ten jogurt zkuste. Tvrdý sýr je výborným zdrojem vápníku, nezapomeňte také na zeleninu, luštěniny (např. čočku). Jinak jste ale na dobré cestě. Uvidíte, co zjistí na alergologii. Věřím, že toho moc nebude. :-) Mějte se krásně. 

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
21. 03. 2016 23:17:50

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit