on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Jak dlouho vydržet?

Dobrý den,po přečtění příběhů na vašem webu věřím, že jedině vy mě dokážete pomoci. Mému synovi 10týdnů, por.váha 2860, ted 4900. Mou první chybou bylo, což už ted vím, že jsem v porodnici přistoupila na kloboučky. Malý to zvládal uplně skvěle až do tohoto týdne. Večer je stále plačtivý a vyžaduje více mléka,navíc nás trápí prdíky. Po prodělaném zánětu jsem si pořídila odsavačku tak jsem vždy měla večer připravené ještě mléko (cca70ml),kterým jsem ho dokrmila když vypil jedno prso. Pak většinou spokojeně usnul, spal první pauzu 5 hod.Ted se od prsa po minutě trhá a vzteká se jako by mu neteklo mléko. Napije se málo,ale přesto kolikrát vydrží spát i tři hodiny.Když přes den odsávám 3 minuty tryská přední mléko, ale pak trvá několik minut než se spustí zadní. Znamená to, že je líný tahat dlouho? Nebo mám mléka málo? Někdy odsaju 100ml někdy jen 50 :-( Začala jsem kvůli tomu brál raději ricinus comunnis 5Ch 3xdenně, pomáhá to? Savičku používám medelu calm, aby se nezvykl na to, že mu mlíčko teče tak snadno. Zkouším ho přikládat bez kloboučku,ale nevím jak dlouho to mám zkoušet než to vzdám?! Moc mu to nejde i když se snaží. Tento týden jsme navíc byli u doktorky a ta řekla, že nárůst 150g za týden je málo. Ze zoufalství jsem malému zkusila dát i UM, ale to nepil. Ted nevím co dělat, jak pokračovat. Okolí mě moc nepodporuje, na vše řeknou, kde mam lahvičku. Děkuji moc za odpověd.

Autor
Lucie
ID otázky: 33090

Odpověd:

Hezký večer přeji,tak nějak marně hledám, kde je vlastně nějaký reálný problém? Syn krásně prospívá. Má skoro 5 kg, takže to je parádní váha za 10 týdnů. Jistě s váhou klesl třeba k 2700 g, takže přibývá opravdu moc hezky. 150 g za týden je naprosto normální přírůstek, opravdu nevím, co se lékařce nelíbí. Naprosto zbytečně Vás stresuje.

No, co zase opravdu nechápu já je to, proč dáváte dítěti, které takto dobře prospívá nějaký dokrm a ještě k tomu lahví. Je jedno, že ten dokrm je odstříkané MM. Dáváte ho mimo prso a tak si syn velmi rychle zvyká na to, že může mléko získat i jinak. A co se týče lahve Calma. Je jedno, jak se jmenuje. Je to stále lahev, dítě dostává mléko mimo prso a používá při sání naprosto jiný zoůsob než když saje z prsu. Kazí to techniku a odvádí dítě od prsu. Naprosto zbytečně. VY máte mléka dost a syn žádný dokrm nepotřebuje. Jediný problém je to, že se zbytečně stresujete. Ano, máte rezervy v technice kojení, ano, bez kloboučků by to bylo lepší, ale to je něco, s čím se dá v pohodě pracovat. Určitě to ale nevyřeší dokm. Ten naopak celou situaci zhoršuje. Syn začíná projevovat známky zmatení lahví. Je to škoda. Ale pracovat se s tím dá. Nevidím u Vás žádnou bezvýchodnou situaci. Jen je potřeba, abyste si mnohem více věřila, abyste kontaktovala zkušenou poradkyni (nejlépe proškolenou organizací Mamila - seznam najdete na www.mamila.sk). Určitě už nepoužívejte žádnou lahev a dokrm. Pouze a jen kojte. Kojte často ve dne i v noci, nabízejte obě prsa v průběhu kojení několikrát. Využívejte metodu stlačování prsou, aby synek získal více mléka. Nezapomeňte na noční  kojení. No a co se týká kloboučků, tak dávejte synkovi šanci zkoušet to bez něj. Šikovná poradkyně Vám ukáže v jakých polohách (ideální je svislá poloha a poloha, kdy ležíte na zádech a dítě jen v plence leží na Vašich nahých prsou. A pěkně se samo snaží přisávat. Zkoušejte to také v době, kdy je dítě ospalé, unavené, hodně v noci. Kloboučků je možné se zbavit klidně ze dne na den a klidně i u staršího dítěte. Chce to jen hodně trpělivosti.

Opravdu by byla škoda takto úspěšně rozjeté kojení zrušit jen kvůli nedůvěře v sebe sama, nejistotě a špatné podpoře okolí. Vy jste schopna svého synka kojit dlohodobě.

Hodně štěstí.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
01. 02. 2016 22:35:55

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit