on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

dávkování odstříkaného mléka

Dobrý den, teče mi krev z bradavek, tak jsem začala odstříkávat a krev zatím neteče. Kolik ml a jak často dávat. Gábince je 9 dní a váží 3450g. Děkuji

Autor
Katka Kopecká
ID otázky: 33056

Odpověd:

Dobrý den přeji, určitě nedoporučuji dítě od prsu odstavovat. Nepíšete, kolik krve z prsu teče, ale může jít (a v naprosté drtivé většině případů jde) jen o pár prasknutých cévek. Rovněž může být prasklina přímo na bradavce (ale Vaše informace jsou opravdu kusé, takže nevím), kterou by bylo potřeba zhojit a odstranit příčinu (nevhodná technika kojení či přirostlá podjazyková uzdička dítěte). Normálně dále své dítě kojte, krev dítěti neublíží, maximálně projde nestrávená trávicím traktem (černé stopy ve stoličce dítěte). Krvácení z bradavek na začátku kojení je relativně častým jevem, který opravdu ustane, naprosto výjimečně se jedná o nějaký větší problém s prsy. 

Mnohem větší problém si způsobíte, když začnete dítě krmit mimo prs. Zkomplikujete si to časově, fyzicky i psychicky, budete vyčerpanější a riziko ohrožení samotného kojení v takto citlivém startovacím období je příliš velké. Takže určitě nedoporučuji. Naopak doporučuji kontaktovat nějakou šikovnou kolegyni (vybrat si třeba ze seznamu na www.mamila.sk - jsou tam i české poradkyně), která se podívá, zda příčinou potíží nemůže být nevhodná technika kojení, kdy dítě vyvíjí podtlak na nějaké citlivé místo prsu a pak mohou drobné cévky prasknout. 

Moje doporučení je tedy nadále normálně kojit. Na www.mamila.sk si můžete důkladně prohlédnout správnou techniku kojení na fotkách i videích. Dítě této váhy a hlavně věku potřebuje vypít okolo 500 ml mléka. Ale takto malé děťátko má velmi malou kapacitu žaludku a potřebuje pít často po malých dávkách 40-50 ml. Odstříkávat a třeba 12x za den dítě krmit tímto zdlouhavým způsobem opravdu nedoporučuji. Zkuste jiné polohy při kojení a kontaktujte osobně kolegyni. Pokud by se situace s krvácením nelepšila a krvácení by vycházelo přímo uvnitř z prsu ne z poranění na prsu, tak neváhejte kontaktovat co nejdříve gynekologa, ať Vás pošle na utz vyšetření prsou. 

Věřím, že Vaše potíže do pár dnů vymizí. Hodně štěstí. 

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
08. 01. 2016 18:34:44

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit