on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Kvasinkova infekce a kojeni

Dobrý den, chtěla bych poprosit o radu. Již dlouhodobě se potykam s kvasinkovou infekci (ještě před otěhotněním), podařilo se mi příznaky zmírnit, ale během těhotenství a kojení se to opět zhoršilo. Nemám zatím problémy s bradavkami, ale fleky na kůži (dekolt, zada), praskle koutky, afty, nadýmání. Malému bude skoro rok a neustále trpí na prdiky, hlavně v noci se budí i 10x, kroutí se a pláče. Uklidní se jen u prsu. Pres den je celkem v klidu. A můj dotaz je, jestli mu kojením neublizuji a nepřenáším na něho svoji špatnou střevní mikroflóru s premnozenymi kvasinkami? Neulevilo by se malému, kdybych přestala kojit? Už celkem papa prikrmy, ale na prsu je zatím dost závislý (uspavani) tak bych ho nerada odstavila zbytečně. Nikde jsem totiž nenašla, zda můžu kvasinkovou infekci přenést na mimco když ji nemám primo na bradavkach. Děkuji za odpověď.

Autor
Nika
ID otázky: 33041

Odpověd:

Hezký den přeji, především byste měla situaci řešit u Vás - pořádně se zaléčit, celkovými antimykotiky v tabletách. Neřešit příznaky, ale hlavně příčinu. 

Jinak vzájemně si můžete přes sliznice kvasinkovou infekci předávat - to je normální a děje se to i naopak - z dítěte na matku. Kvasinky rády pobývají na sliznicích. Měli byste se tedy zaléčit oba dva. Ale pokud dítě nemá afty v pusince či nemá opruzený zadeček, tak by neměl být problém. To nadýmání bude spíše genetická záležitost, dítě má k němu sklony, má citlivější zažívání. Nesouvisí to s kojením, ale s tím, co samo dítě sní. Takže to není nic, co by mělo zavdávat k tomu, abyste ho odstavila. Ba naopak - MM "vyrábí" tu správnou střevní mikroflóru pro Vašeho synka a pomáhá mu zlepšovat imunitu. Obzvlášť v tomto počasí a zimním období je to více než potřeba. Takže určitě neodstavovat, pěkně si užívat výhod kojení (které jsou nesporné nejen pro synka,ale i pro Vás), ale pořádně se vyléčit, ať se nemusíte trápit. A v případě potřeby zaléčit i synka. Kdybyste odstavila, tak synkovi by se neulevilo, ale byl by utrápený - rozhodně není připraven k odstavu, když kojení potřebuje např. k tomu uspávání. 

Přeji krásný adventní čas!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
16. 12. 2015 10:19:04

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit