on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Jak naučit dítě správnou techniku kojení

Dobrý den, prosím Vás o radu, jak mám dceru naučit správnou techniku kojení. Narodila se v 29tt, byla dva měsíce v nemocnici, kde jí krmili z lahve. Doma jsme postupně dosáhly plného kojení, ale byl to boj. Myslím si ale, že dcera má špatnou techniku, málo otevírá pusu a spíše napodobuje pití z lahvičky. Obávám se, že s touto technikou se nedostane k zadnímu mléku a když bude růst, nebude jí stačit množství jaké je schopna takhle vypít. Nevím jak ji to naučit, mám strach, že když ji budu odtahovat od prsa a snažit se jí více otevřít pusu, začne odmítat kojení a já zase budu muset odsávat a dokrmovat alternativně. Děkuji za odpověď.

Autor
Monika B.
ID otázky: 33022

Odpověd:

Dobrý večer přeji, s technikou kojení se nedá na dálku poradit, to chce osobní práci se šikovnou poradkyní, která Vám přesně ukáže, jak na to. Doporučuji si vybrat ze seznamu poradkyň organizace Mamila - www.mamila.sk . To jsou poradkyně, které jsou velmi dobře proškoleny právě v těch praktických dovednostech. Vy si můžete na mamilovských stránkách prohlédnout fotky a videa, jak má taková správná technika vypadat.

Co se týče té otevřené pusinky, tak nejlépe se to dítě naučí, když ho budete kojit v kontaktu kůže na kůži (nahé dítě jen v plence, přikrýt třeba dekou) a budete mu dávat příležitosti k samopřisátí (tzn., že ho necháte ležet na svém hrudníku a ho necháte (samozřejmě pod dozorem,a by z prsou nespadlo), aby se mohlo přisát opravdu samo. Pak se bude zcela přirozeně snažit bradavku najít a správně se na ní přisát (s pusinkou dokořán).

Rovněž by měla být překontrolována délka podjazykové uzdičky dítěte. Protože krátká uzdička může dělat velké problémy při kojení (právě v technice).

Je dobře, že se o správnou techniku staráte. Technika je základem úspěchu. Ale ještě důležitější je Vaše psychická pohoda. Na to opravdu pozor....při nepohodě a nedůvěře ve vlastní schopnosti se docela rychle dá zablokovat spouštění mléka. A to jistě nechcete....

Tak držím pěsti!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
01. 12. 2015 00:45:30

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit