on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

večerní kaše + kojení vleže

Dobrý den, malé je 6 měsíců a týden. Právě před týdnem jsme začali se zeleninovým příkrmem. Zvládá ho dobře. Nevím proč, ale čtyři dny poté jsem zavedla večerní rýžovou nemléčnou kaši, asi proto, že jsem chtěla zavést pro seznámení s lepkem lepkovou kaši v 7 měsíci, tak asi aby si postupně na kaše zvykala, dávám do ní MM, sní tak 60 ml. Na vašich stránkách jsem zjistila, že se kaše zavádí až po ovoci a jogurtu v 8 měsíci. Co teď s tím? Mám dávat kaši třeba jen dvakrát do týdne a zbylé dny co jí zbude z oběda? Nebo večeři zatím úplně zrušit? Taky se večer všichni za celý den sejdeme u stolu,tak nàs právě baví to společné stolování. Ještě jedna otázka ohledně kojení, malá si zvykla na kojení v leže, asi se tak lépe uvolní. Venku a v cizím prostředí se pořádně nenapije, naštěstí jsme přišli na možnost kojení v nosítku. To jí vyhovuje. A já jsem za to moc ráda. Je ještě nějaká šance, že budeme kojit v sedě? Jak postupovat? Děkuji moc za odpověď. Vaše stránky jsou pro mě inspirující a uklidňující.

Autor
Renata
Podávání kaší
12. 11. 2015 11:32:36
ID otázky: 33002

Odpověd:

Hezký den přeji, kaši bych zrušila. Je brzo na 2 příkrmy a takto rychlým postupem při zavádění příkrmů může dojít ke rychlému snížení laktace. A to by byla škoda. Pokud chcete společně večer stolovat, tak klidně můžete. :-) Prostě to, co byste dala k obědu, tak dejte k večeři. Není potřeba striktně dodržovat, že první příkrm musí být zelenina v poledne. Klidně to může být třeba zelenina večer. :-)

Co se týče kojení vsedě/vleže, tak metoda je. Při kojení vleže si postupně dítě přesouvejte z boku na své tělo. Vy se postupně dostávejte do polosedu až nakonec sedu. Dost možná dcerce nejde ani tak o to, aby ona ležela, ale abyste třeba Vy ležela či se jí líbí to prostředí. Máte na to času hromadu, tak postupně zkoušejte hrát si s Vaší i její polohou a různým prostředím. Určitě ne nic přes její odpor. Ale rozhodně není nutné smířit se s tím, že bude kojena jen vleže. Jasně, že s tím pracovat lze. A úspěšně. :-)

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
13. 11. 2015 10:21:28

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit