on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

amarant pro první příkrm

Dobrý den, mám dva dotazy. První: Mám mleté zrno amarantu. Můj synek má již přes 6 měsíců (plně kojený) a ráda bych mu zkusila udělat amarantovou kaši. Jakým způsobem mám toto mleté zrno upravit? Povařit ve vodě nebo v UM? Jak dlouho? Mateřské mléko bohužel nemám zamražené. Druhý dotaz: Někde jsem slyšela, že se má voda při vaření zeleniny pro první příkrmy vždy vylít. Je to pravda? Pokud ano, jak vytvořit tekutější konzistenci kaše, když se mi zdá, že mé dítě upřednostňuje tekutější stravu. Děkuji R.

Autor
Radka
Příprava pokrmů
30. 10. 2015 15:43:11
ID otázky: 32994

Odpověd:

Dobrý večer přeji, jak přesně připravovat amarant Vám nepovím, nevím,jak přesně se chová při tepleném zpracování. Ale zacházela bych s ním jako s každou jinou moukou. Zkuste rozvařit ve vodě až bude konzistence kašovitá. UM není nutné, ale je jasné, že samotná neochucená kaše nebude nic moc chutově. Takže bych ji ochutila ovocem, klidně banán, jablko,meruňky.

Vylévat vodu ze zeleniny je naprostý nesmysl, vždyť byste vylila zároveň vitamíny! Pokud je zelenina dobře omytá, není žádný důvod vodu vylévat. Naopak ji využijte k rozředění příkrmu tak, jak má dítě rádo. 

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
30. 10. 2015 22:33:36

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit