on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

novorozenecká žloutenka

Dobrý den, pouštěli nás z porodnici s hraniční hodnotou žloutenky. Nyní má malý 8 týdnů a je stálé žlutý. Chlapeček se mi nepřisál na prso, takže odsávám a podávám mu MM z lahve. Mléko po odsátí uskladním v lednici a do 24 hodin je vždy spotřebováno. Chtěla jsem se zeptat, zda může mléko uskladněné v lednici zhoršovat žloutenku. Četla jsem, že zmražené MM žloutenku zhoršuje. Dále jsem se chtěla zeptat, jak se převařuje MM na 56 stupňů - přes vodní lázeň nebo mám dát MM přímo do hrnce a jaký teploměr mám použít? Děkuji

Autor
Simona
Dítě se žloutenkou
23. 10. 2015 20:09:17
ID otázky: 32982

Odpověd:

Dobrý den, žloutenka odeznívá pomalu, ale pokud hodnoty nejsou nějaké velmi vysoké, tak se tím netrapte. Můj starší syn měl velmi těžkou žloutenku a byl žlutý ještě hodně po 3. měsíci věku. Je to přirozené pro kojené děti. MM svým složením bilirubin pomáhá odbourávat. Určitě bych MM nepřevařovala, věčná škoda zničit v něm řadu užitečných látek. Jinak MM se zásadně ohřívá ve vodní lázni. V hrnci se může připálit. Děti se žloutenkou by měly být kojeny/krmeny velmi často.Jinak i u 8 týdenního dítěte je dost velká šance na to, abyste mohla kojit přímo z prsu. Znám případy, kdy se k prsu přisály až 3 měsíční děti. Ta šance se ale s rostoucím věkem snižuje, proto doporučuji co nejdříve kontaktovat schopnou laktační poradkyni, která by Vám pomohla. Doporučuji některou z poradkyň na www.mamila.sk - jsou tam i české poradkyně. A jsou šikovné, mají dobré znalosti co se týká právě té praktické pomoci s technikou kojení. 

Vhodné je děťátko přikládat co nejčastěji jen v plence na nahá prsa, dávat mu možnost nasávat vůni prsou, mléka, pohybovat se na prsou a nabízet mu tímto nenásilným způsobem možnost se k prsům dostat.

Přeji hodně štěstí. 

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
24. 10. 2015 00:51:41

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit