on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

způsob alternativního krmení z důvodu občasné práce u 3.měsíčního kojence

Dobrý den, prosím o radu. Hraji na hudební nástroj a mám naplánované nějaké zkoušky se soubory a koncerty. Syn prospívá velmi dobře, jen kojíme a v 6ti týdnech měl 5,54 kg (porodní váha 3,9).Nejdříve budu mít v synových třech měsících akce, kde budu z domu 1x 5 hodin, 2x přes 10 hodin, potom v jeho 3,5 měsících budu 5 dní pryč z domu také kolem 10ti hodin každý den. Uvědomuji si, že by bylo nejlepší ho alespoň na nějaké kojení přivézt, ale nevím jak bude snášet veřejnou dopravu v Praze a jak to zvládně moje maminka na eskalátorech a pod. Ale i tak by musel mít nějaké krmení jinak. MM poctivě sbírám již teď. Chtěla jsem se zeptat, jaký nejvhodnější alternativní způsob krmení by byl, jestli lahvička se lžičkou nebo Medela Soft Cup. Dále nevím, při delším krmení pokrm asi vychladne, jestli je nutné ohřívat a jakým způsobem. Soft cup lahev má jen 80 ml, tam také nevím, jak by se to praktikovalo s ohříváním a doléváním větší dávky, kterou bude potřebovat, a i v lahvičce se lžičkou mléko asi vychladne. Navíc manžel má těžký zrakový handicap a od prosince (v synových 4 měs. a dále) to bude i na něm a Soft cup by byla pro něj asi jednodušší. Další dotaz, zda se dá střídat alternativní krmení (soft cup..) s jednodušším z lahvičky od Aventu s jednou až dvěma dirkami (či kolika), mléko mi hodně teče, malý často nestíhá polykat, ale to asi budu muset vyzkoušet, jestli by tahal i s jednou dirkou.. Snad je to vše, děkuji moc za odpovědi.

Odpověd:

Hezký den přeji, jednoznačně nejlepší možnost je, aby někdo jel s Vámi, abyste mohla mít synka u sebe. Toto je zbytečně komplikované to celé vymýšlet....Vůbec neřešte nějakou dopravu. Prostě odjeďte zároveň se synem, jen s sebou vezměte doprovod. Tak bude syn i Vy nejspokojenější. Tady nejde jen o krmení, ale také o to, že byste musela odsávat. Zkuste to ještě promyslet, ale jednoznačně doporučuji mít v této situaci dítě u sebe. 

Pokud byste se rozhodla přesto pro krmení doma, bez Vás, tak soft cup je vhodné řešení. Mléko ohřívat ve vodní lázni, skladovat se dá klidně v termosce a postupně dolévat do soft cupu. Normální lahvičky určitě nebrat, ani Calmu apod., tj. pořád lahvička se všemi riziky. I ten soft cup je pouze alternativa, která není bez rizika. Určitě si krmení vyzkoušejte předem (ne Vy, ale ten, kdo bude potom krmit, od Vás by to syn dost možná ani nepřijal). Některé děti odmítají veškeré formy alternativ mimo prs. Naštěstí jich není mnoho. 

Co se týče manželova handicapu, tak i příkrmy se potom podávají lžičkama, takže to bude muset buď zvládnout nebo bude potřebovat někoho dalšího k ruce. Ale ono to krmení je hodně intuitivní, věřím, že to zvládne bez potíží. :-)

Přeji hodně štěstí, ať Vám vše, co máte naplánováno klapne!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
08. 10. 2015 14:54:25

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit