on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Jak správně kojit v začátcích?

Dobrý den, jsem sedmý den doma a konečně můžu přiložit dítě, aniž by mě bolela prsa. Chtěla bych vědět, jak správně kojit! Přiložit jen k jednomu prsu a nebo současně i k druhému? Kojim vždy tak 25-30 min z jednoho prsu a druhé nachávám až na další kojení, ale musím přikrmovat přes stříkačku, mé mléko totiž asi nestačí. Nebo je má technika nesprávná? A jak je to s odsáváním? Odsávat po kojení? A by mléko bylo sytější? Děkuji za rady!!! S pozdravem Žaneta

Odpověd:

Hezký den, určitě vždy nabízet obě prsa při jednom kojení. A klidně i vícekrát. Stimulace je lepší a dítě vypije více mléka. Doporučuji tento postup po celou dobu kojení. Není dobrý nápad vzdávat se poloviny možnosti ke stimulaci tvorby mléka. Později (to už může být za pár týdnů) by Vám to mohlo chybět. Stříkačku zahodit a nedávat. Proč? Vždyť to přece nedává žádný smysl....místo svého druhého prsa dát plastovou stříkačku??? Správnost techniky rozhodně doporučuji nechat zkontrolovat zkušenou poradkyní. Ta je pro úspěch kojení zásadní. Podívejte se také na www.mamila.sk - tam najdete fotky i videa správné techniky. 

Kojit velmi často, z obou prsou a nezapomenout na noční kojení. 

Neodsávat.

Sytost mléka nijak neovlivníte. Složení MM je jedineční pro každé dítě. Když budete kojit správnou technikou a dostatečně často, aby mělo dítě možnost vypít mléka dostatek, tak není potřeba nic jiného. Jen si věřit. 99% žen je při správné podpoře okolí schopno své dítě kojit dlouhodobě.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
14. 09. 2015 14:48:31

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit