on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

odmítání mléčných výrobků

Dobrý den, před pár dny měl můj syn rok a postupně bych ho ráda odstavila, protože plánujeme další dítě. Do nedávna měl velmi rád jogurty (kupovala jsem bílé Hollandia), ale začal je úplně odmítat. Takže kromě mateřského mléka nejí žádné mléčné výrobky, kaše neměl rád nikdy, už jsem vyzkoušela tvaroh, acidofilní mléko, nechce. Ochucené výrobky jsem zatím nezkoušela, myslíte, že po roce věku jsou vhodné? Co se týče UM, zkoušela jsem 2x, díval se na mě, jako bych ho chtěla otrávit, osobně bych byla stejně radši, kdyby jedl mléčné výrobky a ne um. Momentálně je kojen ráno, odpoledne, před spaním a 2x v noci. Už mě i napadlo (možná zcela mylně), že mléčné výrobky nechce, protože je stále poměrně často kojený. Chci nejdříve odbourat odpolední a jedno noční kojení...nevím teda, jestli se podaří...je to závislák. Předem děkuji za Váš názor.

Autor
Zuzana
ID otázky: 32889

Odpověd:

Hezký den přeji, odstav ale není nutný, protože když dítě již není kojeno plně, tak při této frekvenci kojení,  není plodnost nějak významně snížena. Ale rozhodnutí je na Vás. :-)

Co se týká mléčných výrobků a souvislostí s kojením - nelze to nijak generalizovat, chutě se u dětí stále mění a s kojením to nesouvisí. Jsou lidé, kteří mléčné výrobky nejí ani v dospělosti. Po roce klidně můžete dát ochucené mléčné výrobky, různá jogurtová či ochucená kysaná mléka, ochucené tvarohy i jogurty atd. Vyzkoušejte. Je nepřeberné množství mléčných výrobků, nezapomeňte také sýry počítat. Můžete zkusit i čerstvé kravské plnotučné mléko. Hlavně nic nenutit, dávejte synkovi možnost se seznamovat. 

UM určitě nedávejte, to je pro roční dítě již naprosto zbytečné vyhazování peněz do vzduchu. Stejně není UM nic jiného než sušené kravské mléko. :-)

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
29. 07. 2015 09:09:50

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit