on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

nepřijemné prsa

Dobrý den, prosím o radu - pokud můžu. Mám 3týdenní mimčo a plně kojím, týden mě provází rýma a kašel. V prsách mě píchá,jak kdybych je měla plné, ale jsem trřeba 15min po kojení. Mám pocity pár vteřin bolesti v ňadrech. Co to může prosím být? nemůžu přicházet o mléko? Je pravda že malýod začátku saje tak 10min a jen z jednoho a pak mu stačí. Přes den a kor v těch vedrech pije ještě méně.... Děkuji za info

Autor
Stelinka
ID otázky: 32883

Odpověd:

Dobrý večer, píchání prsou klidně může značit jen spouštěcí reflex. Rozhodně doporučuji nabízet kojení velmi často a vždy nabízet obě prsa při jednom kojení. Pro dostatečnou tvorbu mléka časté kojení z obou prsou nutností. Pro prospívání dítěte taky. Hlavně ty první měsíce po porodu je to velmi důležité. Nezapomeňte také na správnou techniku kojení - fotky a videa např. na www.mamila.sk .

Pokud by bolest přetrvávala, je možné uvažovat o dalších příčinách, např. o kvasinkové infekci, ale spíše to bude technikou kojení. Někdy stačí jen to, že dítě drtí prs dásněmi jinak, než je vhodné a pak právě po kojení se ten tlak uvolňuje a může to takto píchat. Ideálně by Vás měl někdo zkušený vidět. Čím dříve se tyto drobnosti v technice vychytají, tím lépe. ;-)

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
06. 07. 2015 23:48:10

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit