on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

zavedení příkrmů

Dobrý den, paní Jiřinko. Nejprve děkuji za Vaše stránky, už mockrát mi pomohly. Chtěla bych se zeptat na zavedení příkrmů u své téměř půlroční dcerky. Zrovna když jí bude 6 měsíců (tuto neděli), budeme na horách, proto jsem chtěla s příkrmy počkat až po návratu. Už týden se ale v noci často budí na kojení (cca po 3 hodinách), přitom od konce třetího měsíce spala celou noc (někdy i 10 hodin). Zatím plně kojím, přes den po 2-3 hodinách, takže s nocí to teď dělá i 9 kojení (dříve jí stačilo 7, někdy dokonce jen 6). Prospívá dobře, porodní váha 3100g, v 5 a půl měsících 8000g a 66cm:-). Nejde mi ani tak o to, že kojím v noci, spíš nevím, zda jí mléko zasytí nebo jestli mám raději začít s příkrmy (zeleninu v poledne) už teď, nerada bych něco zanedbala. Jídlo ji zatím moc nezajímá, občas kouká, jak jíme, ale nedává nijak najevo, že by chtěla taky. Co myslíte?

Autor
Jana
Příkrmy - kdy a jak začít
02. 02. 2015 21:27:07
ID otázky: 32752

Odpověd:

Dobrý večer, je moc dobře, že se dcerka začala dožadovat nočního kojení častěji, protože dříve či později by takové dlouhé noční přestávky vedly ke snížení laktace. A zrovna období zavádění příkrmů je na toto extrémně citlivé. Takže častější noční kojení neřešte, naopak kvitujte s povděkem (ideálně můžete spát s dítětem, protože ono to kojení není nikterak vyčerpávajícím aktem, ale to běhání za dítětem ano).

S příkrmy bych počkala po návratu, dcerka prospívá nádherně, není důvod spěchat a komplikovat si to zrovna na horách. Příkrmy se zavádí okolo 6. měsíce, takže to prostě nechte až se vrátíte a zase trošku aklimatizujete. Jinak frekvenci kojení neřešte, to se stále mění a vyvíjí, nechte to zcela na potřebách dítěte, ono dobře ví, proč něco vyžaduje a co je pro něj nejlepší.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
02. 02. 2015 23:15:27

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit