on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Dokrmování UM?

Dobrý večer paní Jiřino, moc prosím o Váš názor a radu. Mám chlapečka, kterému je dnes přesně 22 týdnů. Při poslední prohlídce(9.1.) u dr. jsme zjistili, že málo přibral,(vážil 5950g, měřil 67cm), tak mi bylo doporučeno přikrmovat UM. Mně se to ale moc nezdálo, tak jsem zavolala na linku kojení, kde mi doporučili ještě více kojit.( to mi přišlo rozumnější) I tak kojím cca co 2 hodiny, zařadila jsem tedy ještě o jedno kojení víc. V noci kojím taky co dvě hod, nebo 2,5h. max. 3 hodiny.Malý od 9.1. do dnešního dne přibral 200g. V posledních dnech se mi ale zdá, že má pořád hlad, vyžaduje prso i po méně než těch 2 hodinách a já začínám být trošku nervózní, jestli mu opravdu to moje mléko stačí..Můj dotaz zní: Neměla bych přece jenom začít dokrmovat UM? Nebo už začít s příkrmy-zelenina? Nebo dávat nemléčnou kaši? Nebo jenom pokračovat v co nejčastějším kojení?Prosím, poraďte:-)Moc děkuji za Váš čas a radu. Moc zdravím. Bára F.

Autor
-
ID otázky: 32738

Odpověd:

Báro, hezký večer, sama vidíte na přírůstku, že jste se vydala správnou cestou. :-) Jen o sobě nesmíte pochybovat. Jakékoliv pochyby, nejistota, strach zhoršují spouštěcí reflex. A to je to, co nemůžete potřebovat. Je NAPROSTO normální, že kojené dítě vyžaduje kojení i co chvíli. Opravdu je to normální. Když se podíváte, jak kojí ženy přírodních kmenů, tak mají děti stále u sebe a kojí třeba co 15 minut. Vůbec si z toho nedělejte hlavu, prostě uposlechněte požadavků dítěte. Nabídněte vždy obě prsa, klidně i vícekrát. Častým kojením půjde také laktace pěkně nahoru. V noci ideálně spěte s dítětem, ať nejste vyčerpaná. Samotné kojení není žádný problém, není to nějak náročný akt, ale to běhání za dítětem apod. může vyčerpávat hodně.

Na UM zapomeňte, v tomto věku se už začíná v případě nutnosti s příkrmy (podle vlastního uvažení, není řečeno, čím je potřeba začít). Ale u Vás žádnou nutnost nevidím, minimálně 2 týdny si můžete užívat plného kojení. A ano, zkuste si to užívat. Uvidíte, že budete vzpomínat. Přeji hodně štěstí!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
19. 01. 2015 22:36:23

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit