on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Pouzit odsavacku?

Mila pani Mrazkova, znovu Vas zdravim. Psala jsem v minulosti par dotazu ohledne hladoveho miminka. Tak Brajtik hladovy uz neni, prospiva a rezim krmeni je uz vice mene pravidelny. Nepodarilo se mi ale odlozit UM a porad krmeni kombinuju - pouzivam SNS od MEDELA, cervenou hadicku (s nejmensim prutokem). Nevim, v jakem pomeru kojim a dokrmuju, protoze nemam tak citlivou vahu abych po kojeni vazila, ale UM mu dam za den kolem 400ml. V pondeli bude mit 16 tydnu. Nejvice citim, ze se mi mleko tvori v noci a tak po 4-5 h spanku ho krasne nakojim a jde zase spat. UM davam vetsinou po poledni a vecer. Chci se zeptat, jestli by melo cenu poridit si elektrickou odsavacku. Kojim casto, ale zda se, ze mlicko pres den tece chvili, pak se zastavi, pak zase chvili.... Odstrikavala jsem rucne asi 2 tydny, ale slo to dost pomalu, prsa z toho bolela a zapesti jsem mela uplne vykroucene. Byla by elektricka odsavacka efektivnejsi a je nadeje, ze bych mohla plne kojit? Preji hezky den! Pavlina

Autor
Pavlina
ID otázky: 32736

Odpověd:

Pavli, hezký večer přeji, vzhledem k věku synka a velkého množství podávaného UM (které odpovídá zhruba polovině denní potřeby mléka) už to na plné kojení nevidím. Za měsíc už můžete pomalu začít s příkrmy, což i doporučuji. V situacích, jako je ta Vaše, to postupně pomůže UM eliminovat. Nebojte se toho a jak budete příkrmy zavádět, tak o to množství ubírejte UM (např. dáte 100 ml příkrmu, tak o to méně už budete dávat UM. Dva příkrmy po 150 ml už znamenají o 300 ml UM méně atd.Po zhruba 2 měsících byste měli být bez UM. Příkrm je totiž menší zlo než UM). Takových případů jsem měla celou řadu a často se podařilo dítě i dlouhodbě kojit. Tak hlavu vzhůru, probojovala jste se už dost daleko, tak by bylo škoda boj vzdát.

Co se týče odsávání, tak ano, elektrická odsávačka samozřejmě stimuluje daleko lépe než manuální, ale oproti tomu, jak pozitivně ovlivňuje laktaci sání dítěte se to nedá vůbec srovnat. Nejúčinnější je prostě kojení. U odsávání se hrozně nadřete a ten efekt nebude možná tak velký, jak byste si přála. A uberete si z času pro odpočinek a relaxaci, což je rovněž velmi důležité. Píšete, že kojíte často, ale nevím, co si mám pod tím představit. Ani co hodinu a častěji není špatně. :-) Když mléko hůře teče, tak střídejte prsa při jednom kojení i vícekrát - mléko se vždy znova spustí. A hodně využívejte stlačování prsu, je to způsob, jak dítěti pomoci získat více mléka a přitom se vyhnout odsávání a podávání mléka v hadičkách (ať u odstříkaného nebo UM).

Přeji Vám hodně štěstí a radosti z chlapečka!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
19. 01. 2015 00:22:54

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit