on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

řezání v prsu

Dobrý den, mám dvouměsíční miminko a plně kojím. Po kojení z pravého prsu mě prs začne řezat a štípat,jako řezání žiletkou někdy až po pár minutách. Je to strašná bolest a nic nezabírá. Tato bolest trvá 14dní. Včera jsem dobrala antibiotika na zánět ale bolest přetrvává. Měla jsem i ultrazvuk a abces tam není. Prso před kojením nahřívám a masírují. Při přisátí mě řeže bradavka. Jsem zoufálá. Syn se přes den špatně přisává k bolavému pravému prsu. Když ho přiložím k pravému začne řvát, tak ho dám k levému začne sát a pak ho přiložím zpět k pravému a to už mu nevadí. Prosím o radu, nechci přestat kojit. Děkuji

Autor
Mv
ID otázky: 32712

Odpověd:

Hezký den přeji, Kontroloval Vám někdo techniku kojení? Protože to by mělo být základem. Už jen to, že jste měla zánět je důkazem, že technika kojení nebo režim kojení nejsou v pořádku. Zánět prsu se do prsu dostává buď rankou - jako infekce, případně díky nevhodného režimu kojení se vyvine z retence prsu. V prvé řadě to chce tedy důkladnou kontrolu techniky kojení, ve Vašem případě bych viděla příčinu v ní. Chce to někoho zkušeného, aby se podíval na Vás i na miminko. To, co popisujete může způsobovat i krátká podjazyková uzdička dítěte, které nemůže dostatečně vypláznout jazyk a pak jazýčkem řeže bradavku.

To, že se syn špatně přisává k pravému prsu je pochopitelné. Tím, že očekáváte bolest při kojení z tohoto prsa je blokován spouštěcí reflex. Dítě s prsem bojuje a tím Vám zbytečně způsobuje další bolest. Nakojte nejdříve z levého prsa a pak nabídněte po spuštění mléka i pravé.

Více to chce ale opravdu s některou kolegyní osobně - ukázat různé polohy při kojení, hlavně tedy pro Vás takovou, která by Vám ulevila, abyste mohla kojit, ale co nejméně při tom trpěla bolestí. Tak přeji hodně štěstí a ať potíže brzy pominou!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
05. 01. 2015 23:36:47

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit