on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

První příkrmy - skleničky nebo domácí strava?

Dobrý den, malá má 6 měsíců, je plně kojena a začínáme s příkrmy.Zajímal by mě váš nazor na to, zda je lepší podávat dítěti z počátku stravu se skleniček (např. hami),hlavně teď v zimě, kde je množství uhlovodanů atd hlídáno nebo zda je lepší vařit pro mimi doma. Já jsem si tedy vybrala první variantu, jen nevím zda dělám dobře, stále ve mě hlodá to, že domácí je přece jen domácí.Chci pro svou princeznu jen to nejlepší. Poradíte mi popř.jak dlouho je vhodné podávat stravu ze skleniček?Další dotaz se týká toho, zda již mám dítěti podávat i tekutiny, když budu ještě kojit. Předem děkuji za odpověď a přeji krásné svátky.

Autor
-
Příprava pokrmů
18. 12. 2014 13:17:27
ID otázky: 32708

Odpověd:

Dobrý večer přeji, strava ze skleniček není pro dítě závadná, ale leze to tedy dost do peněz a myslím si, že je to zbytečné takto utápět peníze v něčem, co můžete např. z mražené zeleniny či bio zeleniny vyrobit sama s nesrovnatelně nižšími náklady. Já osobně jsem pro domácí stravu a skleničky jako doplněk či nouzovku třeba na cestování. Takže rozhodnutí za Vás udělat nemůžu, to musíte Vy sama, já mohu jen sdělit svůj názor. Špatně není ani jedna varianta. :-) Co se týká vhodnosti skleniček, respektive období, po které je možné je používat, tak tak dlouho, jak to unese Vaše peněženka. :-) U skleniček také hrozí nebezpečí, že si dítě přeci jen zvykne na specifickou (konzervovanou) chuť a pak bude mít potíže přejít na běžnou domácí stravu.

Ohledně tekutin. Pomaličku můžete začít nabízet, ale hlavně dokojovat po příkrmech i často v průběhu dne. Zavádění příkrmů je rizikové období pro laktaci. Když se příliš spěchá s příkrmy a netlačí se na dostatečné kojení, může dojít rychle k poklesu laktace a to byla škoda.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
20. 12. 2014 21:53:18

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit