on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

jak vyřešt dokrmení

Dobrý den, malé bude 15.11. 7 měsíců a já bych potřebovala jednou za 14 dní do školy - týkalo by se to 1 (max. 2) dokrmení flaškou. Případně třeba když budu mí ttřídní sraz apod. Manžel by jí dokrmoval. Jde o to, že nevím jestli dokrmit flaškou nebo nějakým hrnečkem s pítkem. Nikdy flašku neměla, z pítka dost cintá (zkoušela jsem vodu po příkrmech). Už 2 měsíce se jí totiž snažím přikrmovat, ale ona spíš ochutnává, sní max 10 lžiček a víc nic (hrůza, ale vadí mi to spíš kvůli tomu, že se od ní nemohu trhnout než, že nejí, říkám si, když nechce, tak co, násilím to do ní přeci cpát nemůžu). Tak nevím, co když flašku nevezme, jakou flašku dát s kolika dirkami, jestli nebude pak odmítat prso a když se to ohřeje v mikrovlnce a pořádně protřepe, tak by to nemělo vadit, ne? Kamarádka mi půjči el. odsávačku. Děkuji za odpověď

Autor
Vendy
ID otázky: 32673

Odpověd:

Dobrý den, flašku rozhodně nedávat - je to zcela zbytečné. U takto velkého dítěte jedině lžička. Určitě nic nenutit - ani příkrmy ani mléko. Když nebude chtít, tak nebude chtít, dítě je schopno bez potíží si na kojení a mámu počkat. Postupovala bych tak, že by manžel dal příkrm či kaši lžičkou a jinak může dítěti nabídnout po lžičkách i mléko. Existují i lahve se lžičkou, to jsme třeba využívali my. Opravdu u takto velkého dítěte je lahev naprosto zbytečným elementem a pravděpodobně by i dítě stejně nepřijalo.

Mikrovlnka v žádném případě, ta zničí všechny živiny v mléku...pak by mělo MM stejnou výživovou hodnotu jako voda. Mléko odstříkávat samozřejmě můžete, ale opravdu bych si hlavu nedělala. Dala bych po menších dávkách nějaký příkrm. Dcerka bude starší a starší, takže se to bude zlepšovat, bude přijímat kouskovitou stravu, bude ochutnávat to, co máte na talíři Vy. Jako tekutiny stačí opět po lžičkách voda, čaj, ovocná šťáva. Využít můžete i pítko.

Opravdu si z toho nedělejte hlavu. Spousta žen studuje při malých dětech, mne se druhý syn narodil na konce jednoho ze semestrů a v tom následujícím mi manžel chlapečka vozil do školy co 3 h na kojení. Taky to nějak šlo. Jak byly příkrmy, tak se nabídly a když nechtěl, tak nechtěl, holt počkal, až přijedu. Hlady neumřel, je mu teď 7,5 roku a kojila jsem ho 25 měsíců.

Tak ať se daří,hodně studijních úspěchů!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
13. 11. 2014 17:57:58

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit