on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Prikrmy - kase

Dobry den, mam 6.ti mesicni dceru, tyden davame zeleninovy prikrm k obedu. Dcera pekne papa, ale v noci se mi budila po 2 hodinach, takze jsem ted dva dny za sebou pridala vecer kasi. Vse pripravuji doma. Zatim jsem pripravila tekutou krupicnou kasi s rozmackanym bananem. Moje otazka: Muzu kasi pripravit z kupovaneho mleka, obycejneho? Nejak nejsem schopna si odsat potrebne mnozstvi. Dceru stale plne kojim, ale tak po 1,5 az 2h a nedari se mi nic odsat navic. Nejsem si jista, jestli ji to mleko nebude vadit. Poradite mi? Dekuji za info. Mertova

Autor
Dasa
Podávání kaší
23. 09. 2014 09:34:54
ID otázky: 32610

Odpověd:

Dobrý den, kaše ale nebude mít na noční buzení velký vliv. Dítě se nebudí kvůli hladu, ale proto, že je to prostě přirozené. I my - dospělí se tak často budíme, jen si s tím umíme poradit, otočíme se a spíme dál. Kdežto dítě potřebuje se znovuusnutím pomoci. A kojení je výborný nástroj, jak dítě rychle uspat. Tak bych to brala. :-) 

S kravským mlékem i pro přípravu pokrmů bych počkala do roka. Je možné použít buď kaše z UM nebo můžete použít i vodu. Případně nic nebrání tomu, abyste večer dávala rovněž zeleninový příkrm. Ale opravdu bych s příkrmy nespěchala, 1 příkrm stačí až do 7-8 měsíců. Riziko snížení chuti dítěte do kojení a pak i snížení laktace je při rychlém zavádění příkrmů docela velké. 

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
23. 09. 2014 14:51:34

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit