on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

pobyt v nemocnici a přerušení kojení

Dobrý den, prosím o radu. Mám syna 11 týdnů, dosud jsem ho kojila. Kvůli problémům se žlučníkem jsem musela strávit den v nemocnici, kdy jsem nekojila, ani neodsávala, neměla jsem u sebe odsávačku. Dostala jsem léky, při kterých kojit nesmím. Po propuštění z nemocnice mléko odsávám, ale během jednoho dne se laktace velmi snížila. Nejdřív jsem odsála 150 ml, při dalším odsávání za 4 hodiny 100, při dalším už jen 50. Myslíte, že má smysl pokusit se takto laktaci udržet cca 1 týden. Co pro to můžu udělat? Velmi ráda bych se vrátila alespoň k částečnému kojení.

Odpověd:

Dobrý večer, normálně své dítě kojte, není důvod kojení přerušovat. Já byla na operaci se žlučníkem, když měl starší syn 3 týdny. V nemocnici jsem byla týden, laktace mi klesla prakticky na nulu. Znova se po intenzivním přikládání rozběhla a nakonec jsem kojila 13 měsíců.

Opravdu nejsou problémy se žlučníkem důvodem kojení přerušovat. U drtivé většiny léků lze normálně kojit, případně musí lékař najít alternativu. Nevím, jaké konkrétně máte léky, ale nevěřím, že byste měla takové, které by kojení bránily. Takže doporučuji - normálně kojte, často, intenzivně, vždy z obou prsou a zase se vše ustálí. Hodně štěstí!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
07. 09. 2014 23:40:26

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit