on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

Stolice 4 týdenního miminka

Dobrý den, moc děkuji za tuto poradnu, je super. Mám dotaz ohledně mé 5 týdenní dcery (narozené v 37+0 porodní váha 3050 váha ve 4 týdnech 4100g). 1) je normální, že se dcera u kakání hodně kroutí, stolici má 3-5 za den, míchaná vajíčka (nesla jsem i plínečku na ukázku doktorce a řekla, že stolice je v pořádku). 2) když dcerku přebaluji, tak jak má prdíky odchází jí ze zadečku jen žlutá vodička a někdy drcek mléka (kakání má už s kousky natrávaného mlíčka, stolice nezapáchá klasická míchaná vajíčka)... jen nevím jestli ta vodička při prdění je normální. A ještě bych se ráda zeptala 3) prodělávám střevní "chřipku" jen průjem můžu pokračovat v kojení? A ještě trpíme na ublinkávání, snad po každém kojení, jak malá začne vytlačovat nahltaný vzduch ublinkne si někdy i 2-3 někdy i hodinu po nakojení, jedná se o reflux? Máme strašný problém s odříháváním, někdy trvá i hodinu než si naše holčička pořádně odříhne. Techniku kojení si myslím že mám v pořádku (měla jsem pozvanou laktační poradkyni a říkala, že kojení nám jde ukázkově, že mi nemá co vytknout). Holčička nám prospívá i přes ublinkávání má 6-10 počůraných plíneček. A poslední dotaz :-) když v noci malá spí 6 hodin v kuse, mám ji budit na kojení dřív nebo ne... doktorka říkala nebudit, jen mé prsa v noci dost trpí :-)

Autor
Jitka
Stolice - vzhled
17. 07. 2014 12:21:08
ID otázky: 32535

Odpověd:

Hezký den přeji, děkuji za pochvalu poradny. :-)

K dotazům:

1. Naprosto normální.

2. Také zcela ok. Můj syn např. prvních 6 měsíců kadil jen žlutou vodu, tak řídkou měl stolici. Dcerka krásně prospívá, dostatečně močí, takže není důvod cokoliv řešit.

3. Kojit dokonce musíte, abyste ochránila svou holčičku před tou střevní chřipkou. Dostane z Vašeho mléka protilátky přímo na danou nemoc. 

4. Blinkání v podobě, kterou uvádíte refluxem není. Řada dětí prostě trpí na drobné zažívací potíže, důležité je, že dobře prospívá, trávící trakt si postupně zvykne. S tím říháním to tolik neřešte. Zkuste to třeba 10 minut, pak dcerku položte a zkuste znova třeba za 15 minut zvednout. A některé děti nepotřebují říhat vůbec. 

5. Nebudit, ale mít dítě tak blízko u sebe (buď v posteli vedle sebe nebo v postýlce bez bočnice přiražené k posteli), abyste ji mohla k prsu přisunout. Většina dětí dokáže sát i v polospánku. Pokud cítíte v prsou takový tlak, tak to není v pořádku, pro mozek je to jednoznačný signál, aby snížil laktaci. Je potřeba nakojit nebo odstříkat (to první je rychlejší efektivnější a rovněž s přidanou hodnotou pro dítě).

Tak ať se Vám i nadále takto daří! 

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
17. 07. 2014 13:23:28

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit