on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

opakované zánety

Dobrý den, psala jsem vám již. před 14dny-ID otázky je: 32428.Dnes ráno jsem zjistila, že mám opět zaděláno na zánět :-(pobolívá mě opět prso, zatím žádná ztvrdila, objevila se mi také malá červená skvrna hned pod dvorcem..vždy jsem mela záněty daleko od prsu, ale teď?stále se mi totiž nezahojila poraněna bradavka i když mažu mastičkou-Canesten. Malý dostal rýmu, tak to asi bude ta příčina. Ale co s tou bradavkou?malinko se to určitě zlepšilo.Snažím se kojit v jiné poloze než jen v lehu..malý se tedy rozčiluje, nevyhovuje mu to a ještě díky té rýmě nemůže dýchat. Malému je již 9 měsíců a všichni mě odrazují, ať už přestanu kojit, že jsem měla už tolik antibiotik. Popravdě se bojím, zda se mi tento zánět opět rozjede, jít k mému lékaři pro další antb.-on nesouhlasí, abych jedla tolik antb. Jsem z toho doopravdy nešťastná.Tolik antb jsem nikdy neměla a to jen kvůli prasklé bradavce :-( Před 3 měsíci jsem měla to samé a to hned 4 záněty za sebou. Moc děkuji za odpověď a pomoc. Aneta

Autor
Aneta Alenková
Bulky v prsou, retence, záněty
15. 05. 2014 08:40:40
ID otázky: 32453

Odpověd:

Dobrý den Anetko, smazala se mi celá odpověď. :-( Takže znova. Já si myslím, že byste měla především kontaktovat kožního lékaře. Protože pokud Canesten příliš nezabírá, tak se nemusí jednat o kvasinkovou infekci a může jít např. o stafylokoka, na kterého může zabrat lokální antibiotická léčba. Ale nejsem lékař a tyto věci se nedají řešit na dálku. Každopádně je nutné, aby se ta bradavka co nejdříve dohojila, protože otevřená ranka je stále a stále možnou vstupní branou pro infekci, což může stále způsobovat další a další záněty. Jinak ona ta hranice mezi retencí a zánětem je velice tenká, zkuste to zatím bez lékaře klasickou cestou - chlazení mezi kojením, teplo před kojením, pečlivá kontrola a případné rozmasírování zatvrdlin. Pokud se to nebude horšit - nepřidají se zatvrdliny, nezvětší se to červené místo či se neobjeví horečka, které by se nedalo zbavit déle než 24 hodin, tak bych to řešila ATB. Snažte se opravdu o variabilitu u poloh při kojení, pro vznik zánětů je používání jen jedné polohy rizikem - prsa se pořádně nevyprazdňují, navíc při kojení vleže je jednostranný tlak na prsní žlázu.

Velmi mne mrzí, že se potýkáte neustále s těmito potížemi...:-( Zkuste vydržet do roku a pokud by se to nelepšilo....kolem toho roku už dítě nepotřebuje z výživového hlediska ani UM ani MM, dá se to zvládnout jen s příkrmy. Byla by to škoda, kdybyste musela s kojením přestat....pro dítě to má stále velmi pozitivní vliv i po roce. Držte se a budu ráda, když mi dáte vědět, jak se Vám daří.

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
17. 05. 2014 17:53:34

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit