on-line poradna

Poradna trvale uzavřena.

nehojící se díra v prsu

Dobrý den, píšu Vám, jelikož jsem již bezradná. Od narození mé dcery (6.2.) bojuju s ragádami bradavek. Nyní (měsíc) mám na levém prsu spíše otevřenou ránu.rána nekrvácí, teda až do dnešního večera, kdy si malá ublinka "krvavé mléko"...rána se vždy mezi kojeními zacelí, ale při kojení se zase sáním otevře. odsávačka ránu otevírá také, je jedno zda bych kojila nebo odsávala. Techniku kojení máme správnou, kontrolovala nás lakt. poradkyně. Vyzkoušela jsem již snad všechno (bepanthen, lanolin, tinkturu z měsíčku, fialku, univerzální mast na bradavky, po té bactroban…nyní mám 4 den hydrogel. polštářky a přijde mi malé zlepšení). Jak mám bolavé prso zahojit? Kojit chci, ale je to již od začátku tak na roubík do úst. Přesto to nevzdávám kojím i přes hroznou bolest. A ještě druhý dotaz: stihne se měsíc a půl staré dítě napít za 3-5 minut aktivního sání? Malá u prsu déle nevydrží. Děkuji za odpověď.

Autor
Veronika
ID otázky: 32374

Odpověd:

Hezký den, dokonce ani univerzální mast nepomohla? Achjo, mrzí mne, že máte takové velké bolesti...někdy je hodně těžké přijít na pravou příčinu potíží. Ve Vašem případě bych to už řešila s kožním lékařem, který by měl udělat stěry, aby mohl léčbu cíleněji zamířit. Vy jste už vyzkoušela leccos. Příčinou bude dle mého názoru buď kvasinková infekce nebo nějaká bakteriální infekce (např. stafylokoková). Antibiotickou místní léčbu jste již zkusila, ale na kvasinku tam až tak zaměřeno nebylo, vyzkoušet tedy můžete něco v tomto směru např. clotrimazol, fungicidin, canesten. Prsa můžete zkusit omývat vývarem ze šalvěje, má antibakteriální a antimykotické účinky a hydrogelové polštářky mohou být také. Věřím, že něco zabere a bude lépe...musí! Zkoušejte hledat polohu, ve které to nebude tak bolet. Ale věřím, že to musí bolet šíleně. :-(

Co se týče délky pití takto starého děťátka, tak stačit to může, poznáte to nejlépe sama podle toho, zda dcerka dostatečně efektivně saje, zda vypije dost mléka. Pokud ano, bude to také dobře vidět na váhových přírůstcích. Délka kojení může být ale ovlivněna tím, že mléko neteče tak dobře, jak by mohlo - příčinou může být bolest, kterou pociťujete a která může výrazněji blokovat spouštění mléka. Dejte mi, prosím, vědět, jak se Vám daří a jak se zranění hojí. Hodně štěstí!

Jiřina Mrázková Jiřina Mrázková
18. 03. 2014 01:39:46

Fotogalerie

Databáze
otázek a odpovědí
Vstoupit